• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322606

  منابع خبری در خیابان داونینگ، محل استقرار دفتر نخست‌وزیر انگلستان، می‌گویند دیوید کامرون پیروز رأی‌گری کلیدی در مجلس عوام این کشور برای پیوستن به حملات علیه داعش در سوریه خواهد شد.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم، منابع خبری در خیابان داونینگ، محل استقرار دفتر نخست‌وزیر انگلستان، می‌گویند دیوید کامرون پیروز رأی‌گری کلیدی در مجلس عوام این کشور برای پیوستن به حملات علیه داعش در سوریه خواهد شد.

   

  نخست‌وزیر انگلستان طی چند روز آینده "استراتژی جامع" خود برای شکست تروریست‌های تکفیری داعش را ارائه خاهد کرد. وی در تلاش است تا حمایت احزاب پارلمان را برای بمباران‌های هوایی که توسط جنگنده‌های تورنادو انجام خواهند گرفت جلب کند.

   

  روزنامه تلگراف می‌نویسد کامرون روز دوشنبه به پاریس سفر خواهد کرد تا درباره حملات نظامی مذاکراتی بسیار مهم با فرانسیس اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه، داشته باشد. در همین حین ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، نیز به تهران سفر خواهد کرد.

   

  اولاند پس از دیدار با کامرون به واشنگتن پرواز خواهد کرد تا اوباما را قانع سازد حملات علیه داعش را افزایش دهد.ائتلاف بین‌المللی پس از اینکه شورای امنیت سازمان ملل با تصویب قطعنامه‌‌ای خواهان "نبرد با هر ابزاری" علیه داعش شد،‌ تقویت گشت.

   

  جرج اوزبورن، وزیر دارایی انگلستان، از برنامه‌های این کشور برای خرید 138 هواپیمای جنگنده رادار گریز به ارزش 12 میلیارد پوند خبر داد. این خرید نیروی دو ناو هواپیما بر انگلستان را دو برابر خواهد کرد.

   

  اما کارشناسان نظامی انگلستان می‌گوید کامرون باید استفاده از نیروی زمینی را نیز برای شکست دادن گروه تروریستی داعش مد نظر قرار دهد. لرد دانات، فرمانده سابق ارتش انگلستان، حتی پیشنهاد داده آوارگان سوری در اردوگاه‌های مرزی آموزش داده شده و برای نبرد با داعش به سوریه بازگردانده شوند.
  دیوید کامرون روسیه سوریه شورای امنیت سازمان ملل واشنگتن

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها