• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322563

  مقامات امریکایی اعلام کردند به زودی با رئیس جمهور افغانستان ارتباط برقرار خواهیم کرد و از وی درخواست می کنیم که موضعش را درقبال مذاکرات صلح با طالبان مشخص کند.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، مقامات امریکایی اعلام کردند به زودی با رئیس جمهور افغانستان ارتباط برقرار خواهیم کرد و از وی درخواست می کنیم که موضعش را درقبال مذاکرات صلح با طالبان مشخص کند.

   

  مقامات عالی پاکستان بیان کردند که آمریکا به آنها اعلام کرده که برای از سرگیری دوباره مذاکرات صلح به زودی با «اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان ارتباط برقرار خواهند کرد و خواهان تعیین هرچه زودتر موضع دولت افغانستان در قبال طالبان خواهند شد.

   

  این مقامات در ادامه افزودند: آمریکا از دولت افغانستان درخواست می کند که برای تعیین دور دوم مذاکرات صلح با سران پاکستان ارتباط برقرار کند و موضع خود را مشخص کند تا بدین طریق سران پاکستان نیز بتوانند از طریق ارتباط گرفتن با طالبان از آنها در خواست کند که موضع خویش را در قبال مذاکرت صلح ابراز دارند.

   

   لازم به ذکر است که نخستین مذاکرات صلح در «مری» اسلام آباد پاکستان و با حضور نمایندگان چین و آمریکا انجام شد و قرار شد که دور دوم این مذاکرات با توافق طرفین مشخص گردد که با  خبر ناگهانی مرگ «ملا عمر» رهبر طالبان این مذاکرات به حالت تعلیق درآمد.
  افغانستان چین درآمد رئیس جمهور طالبان

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها