به گزارش پارس به نقل ازایسنا، جدیدترین جلسه شورای سیاست گذاری خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، در این جلسه محمدرضا نعمت زاده از خودروسازان خواست از شرکای اروپایی، کره ای و ژاپنی خود برای بازگشت به ایران دعوت کنند.

وی به خودروسازان گفت از شرکای خارجی شان بخواهند تا با توجه به شرایط جدید و فضای شکل گرفته، برای تولید محصولات جدید به ایران بازگشته و سهم خود از بازار ایران را مجددا کسب (احیا) کنند.

همچنین در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت عمل به تعهدات قانونی از سوی خودروسازان، از آن ها خواست به سرعت و از هر طریق ممکن بدهی های خود به قطعه سازان و به ویژه شرکای خارجی شان را پرداخت کنند.

در ادامه جلسه شورای سیاست گذاری خودرو، نعمت زاده از شرکت های خودروسازی خواست برای افزایش توان مالی شان اقدام به افزایش سرمایه کنند. در این زمینه مقرر شد برای افزایش سود سرمایه گذاری در صنایع، برنامه ای تهیه و پس از تصویب اجرا شود تا با سودآور شدن فعالیت صنایع، جذب سرمایه های خارجی در این حوزه نیز تسهیل شود.

جدیدترین جلسه شورای سیاست گذاری خودرو صبح روز گذشته با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون اقتصادی وزیر، رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مدیران عامل شرکت های خودروسازی ایران خودرو، سایپا، ایران خودرو دیزل، سایپا دیزل، بهمن، عقاب افشان و نمایندگان انجمن های خودروسازان، قطعه سازان و خدمات پس از فروش برگزار شد.