• لینک کوتاه
 • کد خبر: 77823

  عملیات توسعه میدان نفتی یاران جنوبی که با کشور عراق مشترک است به منظور تولید روزانه ۵۰ هزار بشکه نفت با مدیریت شرکت مهندسی و توسعه نفت آغاز شد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، عملیات توسعه میدان نفتی یاران جنوبی با مدیریت شرکت مهندسی و توسعه نفت و با همکاری شرکت ملی حفاری به منظور حفر ۲۲ حلقه چاه توسعه ای به زودی در این میدان آغاز می شود.

  قرارداد حفاری ۲۲ حلقه چاه در این میدان نفتی مشترک، در جریان برگزاری هجدهمین نمایشگاه صنعت نفت با شرکت ملی حفاری ایران منعقد شد که بر اساس آن، شرکت ملی حفاری ایران متعهد شده است با بهره گیری از ۱۱ دکل و طی حداکثر ۱۵ ماه، کار حفاری این چاه ها را به اتمام برساند.

  میدان یاران جنوبی بخشی از میدان های آزادگان جنوبی و یاران شمالی است که با کشور عراق مشترک است که پیش بینی می شود روزانه نزدیک به ۵۰ هزار بشکه نفت از این میدان استحصال شود.

  نادر قربانی مدیرعامل شرکت متن اخیرا طی خبری اظهار کرده است: هم اکنون سه دکل حفاری در میدان نفتی یاران مستقر شده که یک دکل از شرکت ملی حفاری ایران مشغول به حفاری است و دکل دوم نیز عملیات حفاری خود را آغاز کرده است.

  اخیرا براساس دستور وزیر نفت تمام امکانات کشور برای افزایش ظرفیت تولید نفت به روزانه ۴ میلیون بشکه بسیج شده است تا بتوان قدرت چانه زنی را در اوپک و دیگر مجامع بین المللی بالا برد.

  اوپک ایران بسیج صنعت نفت عراق نفت جنوبی یاران میدان توسعه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها