• لینک کوتاه
 • کد خبر: 68973

  بازار مسکن نیازمند اجبار در اجاره خانه‌های خالی است که این امر اگر با نظارت جدی صورت گیرد از دلال‌بازی و بورس‌بازی می‌کاهد.

  به گزارش پارس - رفیعیان کارشناس مسکن در گفت وگو با ایسنا، درباره ی طرح اجباری شدن اجاره واحد های خالی در کشور که از سوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح شده است، اظهار کرد: این امر دلیل افزایش ارزش افزوده برای مدیریت شهری می شود و فضای رانتی برای کسب سود کاهش می یابد.

  وی معتقد است: با توجه به سیاست های اعمال شده در دنیا نگهداری خانه های خالی باید به گونه ای باشد که بازار مسکن به سمت بازار راکد و سرمایه های رانتی نرود.

  این مدرس دانشگاه در حوزه شهرسازی تاکید کرد: در هر چرخش بازاری وجود متقاضیان به میزان متناسبی به بازار بر می گردد و باید توجه شود سرمایه گذاری و دخیل شدن در بازار مسکن به گونه ای است که باید متقاضیان نفع اجاره واحد های خالی را به جای خالی نگهداشتن آن درک کنند.

  هفته گذشته طرح" اجباری شدن اجاره خانه های خالی در کشور" از سوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح شد و علی نیکزاد، وزیرراه و شهرسازی نیز بارها به وجود ۴۰۰ هزار واحد خانه خالی در کشور اشاره و تاکید کرده که باید با همکاری دولت و مجلس شرایطی ایجاد شود تا از خانه های خالی مالیات اخذ شود.

  بازی دولت و مجلس سرمایه سرمایه گذاری علی نیکزاد مالیات مجلس شورای اسلامی مسکن بازار خالی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها