• لینک کوتاه
 • کد خبر: 68960

  معاون بازرسی اتحادیه کشوری مشاوران املاک با بیان اینکه طی ۱۴ سال اخیر نرخ کمیسیون دریافتی مشاوران املاک در کل کشور ثابت بوده است، نرخ‌ کمیسیون دریافتی برای معاملات با ارزش‌های مختلف را اعلام کرد.

  به گزارش پارس ، عقبایی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: نرخ کمیسیون بنگاه های املاک برای معاملاتی که ارزش آنها تا ۳۰ میلیون تومان نیم صدم درصد حق کمیسیون از طرفین معامله دریافت می شود.

  وی افزود: در معاملاتی که ارزش آنها ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان است ۷.۵ صدم درصد حق کمیسیون از طرفین معامله اخذ می شود و در معاملاتی که ارزش آنها ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است نیم درصد حق کمیسیون از سوی مشاوران املاک دریافت می شود.

  به گفته عقبایی مابه التفاوت معاملات بیش از ۱۰۰ میلیون تومان نیز هم ۲۵ صدم درصد است.

  معاون بازرسی اتحادیه کشوری مشاوران املاک تاکید کرد: مالیات بر ارزش افزوده معاملات مسکن نیز شش درصد معامله را شامل می شود که باید مشاوران املاک از متعاملین دریافت کنند.

  هفته گذشته خبری مبنی بر صدور حکم دیوان عدالت اداری برای معافیت مشاوران املاک از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده مطرح شد که رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک اعلام کرد: دیوان عدالت اداری تنها دستور توقف و ملغی شدن اجرای معافیت از مالیات بر ارزش افزوده مشاوران املاک را داده است.

  مصطفی قلی خسروی از مشاوران املاک خواست تا زمان اعلام اتحادیه، مالیات بر ارزش افزوده را از مشتریان دریافت کنند.

  مالیات بر ارزش افزوده مسکن معاون درصد اتحادیه کمیسیون نرخ املاک مشاوران معامله
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها