فریدون عطایی در تشریح اقدامات استانداری تهران برای کنترل و ساماندهی بازار شب یلدا گفت: برای شب یلدا تقاضا کردیم در تمامی میادین میوه و تره بار تا حد امکان عرضه را به حداکثر برسانند در این مسیر اتحادیه های مربوطه، اصناف تهران،جهاد کشاورزی و مجموعه بنکداران و سایر استانها در هماهنگی کامل کمک کرده‌اند تا با افزایش حداکثری عرضه میوه، مشکلی برای شب یلدا نداشته باشیم.

میوه برای شب یلدا ارزان نمی‌شود اما گران هم نخواهد شد

وی افزود: اعلام نمی کنیم برای شب یلدا قیمت‌ها کاهشی می‌شود اما افزایش قیمت نخواهیم داشت و برای عرضه میوه این شب هیچ مشکلی نداریم. میوه هایی که در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران عرضه می شود همگی نرخ مصوب دارند و گاها زیر نرخ مصوب عرضه می شود اما بعضا ممکن است خرده فروشی مرتکب تخلف شود که برخورد با متخلفین در این حوزه نیز در دستور کار است.

کمبود میوه نداریم

عطایی تاکید کرد: شهروندان نگران نباشند چرا که کمبود میوه نداریم و هماهنگی های لازم و دستورات حاکمیتی مورد نیاز توسط استانداری تهران داده شده لذا با افزایشی در حوزه قیمت میوه مواجه نخواهیم بود.

سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود درباره نظارت بر بازار شب یلدا گفت: پس از دستوری که در حوزه تنظیم بازار داده شد و نظارت در حوزه محصولات کشاورزی از صنعت و معدن به جهاد کشاوورزی داده شد ، حدود ۲۵ اکیپ مستقل بازرسی در مناطق ۲۲گانه شهر تهران و ۱۵ اکیپ در شهرستانهای استان تهران گذاشته شده است.

وی ادامه داد: این اکیپ ها متشکل از نمایندگان استانداری و فرمانداری ها، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و تعزیرات مشترکا بازدیدهایی به صورت روزانه در بحث قیمت‌های فروش خواهند داشت و گزارشات آن را ارائه می کنند و با تخلفات برخورد قانونی می‌شود.

قیمت «خشکبار» یلدایی هم کنترل می‌شود

«مرغ» گرم ۳۱ و منجمد ۲۰ هزار تومان

عطایی با تاکید بر اینکه در حوزه «خشکبار» شب یلدا نیز برنامه ریزی لازم صورت گرفته تا با کنترل و مدیریت، افزایش قیمتی نداشته باشیم افزود: در بحث «مرغ» قیمت کاهشی بوده است و حتی پایین تر از قیمت مصوب، مرغ در تهران به فروش می رسد. در حال حاضر قیمت مصوب مرغ گرم ۳۱ هزار تومان و قیمت مصوب مرغ منجمد ۲۰ هزار تومان است که مرغ گرم حتی تا هر کیلو ۲۶ هزار تومان هم کاهش داشته است.

وی افزود: باتوجه به اینکه حدود ۱۴ روز است روزانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ تن مرغ گرم و در برخی روزها بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن در صورت نیاز مرغ منجمد در سطح استان توزیع می‌شود لذا در این حوزه نیز مشکلی نداریم و با تامین مرغ لازم در انبارها و ذخایر، پشتیبانی عرضه و شبکه را سامان دهی کرده‌ایم.

منبع:گسترش نیوز