سقوط ۵/ ۱۷ درصدی بیت کوین و عملکرد ضعیف این رمزارز در برابر تغییرات بازار سبب مشکوک شدن سرمایه‌گذاران نسبت به این بازار شده است. بزرگ‌ترین و پرطرفدارترین رمز ارز جهان در روزهای اخیر تا کانال ۴۳ هزار واحدی هم سقوط کرد.
 
برخی از منابع خبری از احتمال تحقیق و تفحص مراجع قضایی از ایلان‌ماسک مدیرعامل تسلا در خصوص توییت‌های جنجالی او در حمایت از دو ارز دیجیتالی خاص خبر داده‌اند. ایلان ماسک تاکنون در توییت‌های منتشر شده در صفحه شخصی خود از دو ارز دیجیتال حمایت کرده است.

این در حالی است که مدیرعامل تسلا پس از اصلاح قیمت بیت کوین و سقوط سهام شرکت تسلا، جایگاه خود را به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان از دست داد. برخی تحلیلگران معتقدند کاهش قیمت بیت کوین و سقوط سهام تسلا با یکدیگر ارتباط دارند.
 
گفتنی است، ساتوشی ناکاموتو نام استعاره‌ای شخص یا گروهی است که بیت کوین را ایجاد کرده و تا اواخر سال ۲۰۱۰ نیز به توسعه آن مشغول بوده‌اند. اگرچه برخی گزارش‌های اولیه ناکاموتو را شخصی ژاپنی معرفی کرده، اما برخی او را انگلیسی یا اهل یک کشور غربی می‌دانند.
بیت کوین
بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۸۶۱.۲۴ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۵۹.۷۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

اتریوم
اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱۶۴.۳۶ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۱.۴۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

کاردانو
کاردانو با نماد اختصاری ADA یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۴۰.۲۸ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم ۲.۷۹ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

قیمت ارزهای دیجیتالی
شما می توانید قیمت انواع ارزهای دیجیتالی از جمله بیت کوین، اتریوم در ۱۱ اسفند را در ادامه این خبر ببینید:

 

ارز دیجیتال قیمت(دلار) قیمت(تومان)
بیت کوین 46,197 ۱,۲۱۳,۹۶۰,۹۷۸
اتریوم 1,431.86 ۳۷,۶۲۶,۴۹۲
کاردانو 1.26 ۳۳,۱۱۸
تتر 1 ۲۶,۳۱۷
بایننس کوین 220.86 ۵,۸۰۳,۷۸۹
پولکادات 33.54 ۸۸۱,۳۹۶
ریپل 0.42 ۱۱,۲۲۷