در جریان دادوستدهای امروز 12 بهمن بازار سرمایه بیش از 13میلیارد و 207میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 14هزار و 241میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 613هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 3هزار و 839واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 250هزار و 992واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی ، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی چادرملو و ملی صنایع مس ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 241میلیون ورقه به‌ارزش 3هزار و 813میلیارد تومان در 578هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 139واحد افت کرد و در ارتفاع 18هزار و 43واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، پلیمر آریا ساسول و صنعتی مینو شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری صبا تامین، سرمایه‎گذاری مالی سپهر صادرات و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.