به گزارش پارس نیوز، 
حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، با اشاره به اینکه اتفاقات این روزهای فرانسه برای کسانی که تاریخ آن را می‌دانند، نشانه‌ای است که با گذشت حدود 230 سال از انقلاب کبیر فرانسه، این کشور مهم اروپایی در مسیر دایره وار دوباره به نقطه اول خود بازگشته است، اظهار داشت: پادشاه وقت فرانسه هم در دوران گذشته، برای بهبود و مدیریت اوضاع سخت اقتصادی فرانسه، مالیات‌ها را افزایش داد که نتیجه آن گرسنگی بیشتر و افزایش فقر با پرشدن جیب طبقه بالای جامعه شد که این موضوع دوباره تکرار شد.

وی با بیان اینکه حمایت از اعتراضات اخیر درفرانسه، از 65 درصد به 73 درصد رسیده است افزود: بی عدالتی و تبعیض و شکاف فزاینده طبقاتی موتور محرک آشوب‌های اخیر فرانسه است، مسئله‌ای که اغلب کشورهای غربی با آن روبرو است، درصد بالایی از ثروت کشور در اختیار یک درصد افراد جامعه است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با ابراز اینکه رئیس شورای روابط خارجی آمریکا در مورد تحولات اروپا نگران کننده اظهار نظر می‌کند، گفت: اروپا به سرعت از پایدارترین منطقه جهان در حال تبدیل شدن به منطقه ای غیر پایدار است.

وی با تاکید کرد: پاریس در آتش می‌سوزد، پایان صدراعظم آلمان هم فرارسیده، ایتالیا در بازی خطرناک با اتحادیه اروپا است، تجزیه اوکراین پیگیری می‌شود و انگلیس هم درگیر است.

حجت الاسلام آل هاشم با انتقاد از اینکه فرانسه در همین روزهای آتش و خون در حال مداخله در امور داخلی ایران است گفت: امروزه فرانسه همراه با آلمان و انگلیس به دنبال فشار در امور موشکی و ادعاهای حقوق بشری و نفوذ منطقه‌ای ایران است اما نمی‌توانند در امور داخلی ما دخالت کنند چراکه عزت و عظمت متعلق به جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: باید توجه کرد که دل‌بستن به قاره ای که بیشتر زرد است تا سبز، چیزی بیش از خوش خیالی غرب گرایان داخلی نیست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی در پایان، خواستار توضیح و گزارش مسئولان در مورد رویداد تبریز 2018 شد و گفت: طرح هایی که رئیس جمهور برای تبریز 2018 اختصاص داده، امروز کجاست و چه کسی انجام می دهد؟

انتهای پیام/