به گزارش پارس ، فروزش در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که صنعت بیمه پولی که از حق بیمه ها کسب می کند باید در سه بخش سپرده گذاری نقدی، سرمایه گذاری در بورس و سرمایه گذاری در املاک هزینه کند، گفت: با سپرده های نقدی که بیمه ها نزد بانک ها قرار می دهند زمانی که حادثه ای پیش بیاید می توانند از این سپرده استفاده کنند.

وی افزود: در بخش سرمایه گذاری در بورس و همچنین املاک نیز بیمه ها می توانند با تصمیم گیری صحیح و به موقع سرمایه شرکت را به خوبی حفظ کرده و آن را افزایش دهند.

مدیر سرمایه گذاری بیمه ایران گفت: بر همین اساس ما در بیمه ایران در سال های اخیر سرمایه گذاری خوبی در بخش املاک داشته ایم که موجب شد حجم پول ناشی از فروش خدمات بیمه بسیار افزایش یابد بدون این که با تجدید ارزیابی منابع موفق شدیم سال گذشته سرمایه بیمه ایران را از ۲۰۰ میلیارد تومان به دو هزار میلیارد تومان افزایش دهیم و در واقع سرمایه این شرکت ۱۰ برابر شد.

فروزش افزود: البته براساس افزایش قیمت های صورت گرفته در نظر داریم تا آخر امسال با انجام تجدید ارزیابی این رقم را از دو هزار میلیارد تومان به پنج هزار میلیارد تومان برسانیم.

وی خاطرنشان کرد که در استان های همچون مازندران، بوشهر، شیراز، همدان و بسیاری از شهرهای دیگر ساختمان های قدیمی را خریداری، تخریب و نوسازی کرده اند که همین امر موجب شده که سرمایه در این حوزه افزایش یابد.