به گزارش پارس به نقل از فارس، بورس تهران همچنان متأثر از برخی اخبار سیاسی امید بخش مجدداً روند صعودی خود را ادامه داد که به نظر می رسد یک دور نمای مثبت در ذهن معامله گران از آینده بازار سهام تداعی شده باشد.

بر اساس این گزارش، امروز معامله گرانی که ریسک پذیری کمتری دارند اقدام به فروش کرده اما معامله گرانی که ریسک پذیری بالایی دارند امروز را فرصت خوبی برای خرید دانستند.

بر همین اساس، این روزها معاملات بازار سهام متأثر از اخبار انتخاباتی است و کمتر پارامتر های اقتصادی بر روند بازار تأثیرگذارند. به عبارت دیگر بازار هم پیش بینی می کند با انتخاب دو کاندیدای احتمالی برای دور دوم برای تصدی پست ریاست جمهوری، روند مثبت باشد.

به گزارش فارس؛ شاخص کل در معاملات تالار شیشه ای با ۱۱۸ واحد مثبت به ۴۵ هزار و ۶۷۱ واحد صعود کرد تا ۳۲۹ قدم دیگر تا کانال ۴۶ هزار واحدی فاصله داشته باشد.

یادآور می شود؛ ارزش بازار سهام امروز به بیش از ۲۱۸ هزار و ۸۹۰ میلیون تومان رسید که بیش از ۳۱۲ میلیون برگ سهم در ۴۰ هزار بار داد و ستد شده است.

براساس این گزارش؛ صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۸۶ واحد منفی و پالایش نفت اصفهان با ۴۳ واحد بر شاخص کل تأثیرگذار بوده اند که از این میان فولاد مبارکه اصفهان، توسعه معادن و فلزات، فولاد خوزستان، مدیریت پروژه های نیروگاهی و صنایع شیمیایی ایران هر کدام به ترتیب با ۹۴ واحد، ۲۹ واحد، ۲۱ واحد، ۲۰ واحد، ۲۰ واحد بر روند شاخص کل بازار تأثیر گذاشته اند.

امروز همچنین یکسری از شرکت ها بیشترین کاهش و افزایش را به خود اختصاص داده اند که از این میان سرمایه گذاری پارس پوشه، سیمان درود، فرآورده های نسوز آذر، سیمان خاش، شیشه و گاز، بیمه البرز و فولاد آلیاژی ایران بیشترین افزایش و در مقابل سیمان داراب، بیمه دانا، فیبر ایران، کشت و صنعت پیاذر، صنایع شیمیایی سینا، چینی ایران و سیمان سپاهان بیشترین کاهش قیمت را بر روند شاخص کل داشتند.

یادآور می شود: روز گذشته شاخص ۳۴۶ واحد رشد کرد و در رقم ۴۵ هزار و ۵۵۳ واحد تثبیت شده بود.