به گزارش پارس ، جمشید پژویان در گفت و گو با ایلنا با اشاره به افزایش قیمت خودرو در چند روز آینده اظهار داشت: هرگونه افزایش قیمت خودرو غیر قانونی و خلاف مقررات است و مردم باید در صورت مشاهده فروش خودرو خارج از قیمت های شورای رقابت به شورا گزارش دهند.

وی ادامه داد: طبق گزارشهایی که هرروز به شورا داده می شود تا دو روز گذشته هم خودروسازان طبق فرمول اعلامی شورای رقابت اقدام به فروش خودروهای خود می کردند البته در برخی موارد خودروسازان با دستکاری آپشن های خود قیمت ها را افزایش داده اند.

رئیس شورای ملی رقابت افزود: ما به خودروسازان اعلام کرده بودیم در صورت اضافه کردن آپشن به خودرو ها، می توانند قیمت ها را افزایش داده و با قیمت بالاتری آن را بفروشند ولی دیده شده که این تغییر آپشن فقط در موارد خیلی کوچکی بوده که این از نظر ما تقلب حساب می شود و با آن برخورد خواهد شد.

پژویان تاکید کرد: ما افزایش قیمت و تخلفات دیگر خودروسازان را به صورت ویژه بررسی و رسیدگی خواهیم کرد و در هفته آینده هم جلسه ای با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان خواهیم داشت تا در مورد تخلفات و موضوعات جدیدی که پیش آمده گفتگو کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه که هفته آینده برگزار خواهد شد، حتما در مورد مجازات هایی که شامل خودروسازان می شود صحبت خواهیم کرد و مطمئنا مجازات های شدیدی هم شامل حالشان خواهد شد.

پژویان اظهار امیدواری کرد: قیمت ها اگر بالا رفته اند باید به همان میزان قیمت های گذشته ای که شورای رقابت اعلام کرده برگردد.

وی در مورد افزایش تعرفه تلفن همراه و تلفن ثابت اظهار داشت: هرگونه افزایش بهای تعرفه تلفن همراه و ثابت غیرقانونی است و مطمئنا با اپراتور ها و مخابرات برخورد خواهد شد.

رئیس شورای عالی رقابت در پایان گفت: در حال حاضر هر گونه افزایش بهای تعرفه تلفن همراه و ثابت لزومی ندارد و باید قیمت ها ثابت بماند.