به گزارش پارس نیوز، 

با قدردانی از تلاش ها و زحمات تمامی فعالان این حوزه برای ثبت جهانی انگور ملایر، این توفیق را دسترنج کشاورزان و باغداران شهرستان ملایر دانست.

وی شناساندن بیش از پیش ظرفیت های شهرستان با اتکا به فرصت های ایجاد شده و تلاش مضاعف برای ایجاد ارزش افزوده در چرخه تولید کشاورزی، صنعتی و ... را اولویت های اصلی در شرایط کنونی عنوان کرد.

کاظمی با اشاره به ثبت ملی مبل و منبت و ثبت جهانی انگور ملایر در دو سال اخیر، خواستار همراهی و همدلی افزون مسئولان برای بهره گیری از ثمرات این رویدادها در عرصه عمران و آبادانی متوازن شهرستان شد.

وی حمایت های وزیر جهاد کشاورزی و بدنه دولت به ویژه استاندار همدان و مجموعه فرمانداری ویژه و جهاد کشاورزی شهرستان، کارشناسان و دست اندرکاران امر و ... را از جمله مهمترین دلایل تسریع و ثمربخشی فرآیند ثبت جهانی انگور ملایر برشمرد.

نماینده مردم ملایردر خانه ملت تصریح کرد: ثبت جهانی انگور ملایر پس از جلسات و نشست های مختلف با بدنه کارشناسی وزارت جهاد کشاورزی و مهیا نمودن الزامات موضوع طبق ضوابط جیاس آغاز و با سفر کارشناسان فائو به ملایر در مهرماه، ادامه یافت و ثبت جهانی انگور ملایر در ابتدای آذرماه 97 محقق و به زودی به طور رسمی اعلام می شود.

انتهای پیام/