به گزارش پارس نیوز، 

طاهرخانی در جلسه ملاقات مردمی با متقاضیان مسکن مهر پردیس ضمن تأکید بر ضرورت رفع هرچه سریعتر مشکلات مالی و تسهیل روند تحویل واحدها به متقاضیان بیان کرد: در این مسیر یا پیمانکاران را مجبور به تکمیل پروژه و تحویل می‌کنیم و یا پروژه‌ها را به سایر پیمانکاران با سوابق بهتر انتقال خواهیم داد.

طاهرخانی در ادامه با تأکید براینکه مسکن مهر پردیس در قالب یک پروژه کلانشهری بوده و در عین حال دیرتر از سایر پروژه‌ها آغاز شده است گفت: مسکن مهر پردیس در شرایط توپوگرافی متفاوتی ساخته شده که ساخت حدودا ١٣٧کیلومتر دیوار حائل تنها یک نمونه از آن به شمار می‌رود.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به زمان بر بودن فرایند تأمین زیرساخت‌ها در این منطقه بیان کرد: دسترسی، تأمین برق و آب مشکلاتی بود که قبل از آغاز سایت مسکن مهر در پردیس وجود داشت و خوشبختانه طی سال‌های اخیر و پیگیری‌های انجام شده رفع شد.

وی در ادامه سخنان خود ساخت تونلی برایر با مقیاس تونل رسالت تهران، نصب پست برق و انتقال آب از پشت سد لار نمونه‌ای از اقدامات مذکور به شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به افزایش قیمت‌ها و نرخ ارز در سال ٩١ و ایجاد شرایطی مشابه سال جاری در پیشبرد روند پروژه‌ها بیان کرد: این مشکلات در نهایت باعث تطویل پروژه‌ها و بروز اختلاف بین کارفرما و پیمانکار شده که متأسفانه تاکنون نیز ادامه دارد.

وی در ادامه سخنان خود در تشریح مشکلات مسکن مهر پردیس به تفکیک فازها اعلام کرد: وجود دکل فشار قوی و تحت تأثیر قرار دادن حدودا ٢٠ بلوک در فاز١١، وجود معارضین متعدد در حوزه ملکی فاز ٨، عدم توان اجرایی و فنی مناسب پیمانکار در فاز ٥ و ٩ و توپوگرافی نامناسبی فاز ٩ قدیم بخشی از مشکلات موجود در این منطقه به شمار می‌روند که برخی تاکنون رفع و برخی دیگر جد در حال پیگیری هستند.

این مقام مسئول در این خصوص از پیشرفت فیزیکی بالای ٨٦ درصدی بلوک‌های باقیمانده فاز ١١ از لحاظ ابنیه خبر داد و گفت: درحال حاضر بسیاری از بلوک‌ها در مرحله نازک کاری و نصبیات هستند که افزایش قیمت‌ها مهمترین دلیل تأخیر در ادامه فرایند اجرا و واگذاری محسوب می‌شود.

طاهرخانی با اشاره به نامه ارسال شده برای وزارت صنعت در ایجاد شرایط لازم جهت واردات تجهیزات با قیمت دولتی بیان کرد: کوزو در حال حاضر منابع بالایی برای آماده سازی نیاز دارد که در این حوزه سعی می‌کنیم با هدف کنترل قیمت مسکن برای متقاضیان هزینه‌ای را بر دوش آن‌ها تحمیل نکرده و بخش عمده‌ای را از محل منابع داخلی و کمک‌های دولتی تأمین کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از تأمین قیر رایگان برای بخش آماده سازی و محوطه سازی سایت‌های مسکن مهر خبر داد و گفت: در این راستا تصمیم داریم یک پیمانکار بزرگ از لحاظ توان مالی را تا ٢ هفته آینده وارد پروژه کنیم که در این صورت تحول بزرگی در این حوزه رخ خواهد داد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی با وجود آنکه تنها موظف به ساخت ابنیه و تکمیل واحدهای مسکونی است ولی با هدف تأمین شرایط سکونتی برای متقاضیان و افزایش کیفیت زندگی اقدام به ساخت پروژه روبنایی کردیم.

وی درخصوص گرفتاری‌های متعدد موجود در فاز ٩ قدیم نیز بیان کرد: شرایط نامناسب توپوگرافی و پلان‌های نادرست این منطقه باعث دوباره کاری‌هایی در این فاز شده که علاوه بر اعمال هزینه‌های زیاد اقدامی بسیار زمان بر خواهد بود.

طاهرخانی درخصوص مسائل موجود در فاز ٨ پردیس نیز بیان کرد: خوشبختانه مشکل جدی در این فاز وجود نداشته و قرارداد جدیدی با پیمانکار برق به امضا رسیده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه تمامی این مشکلات متوجه مجموعه آغاز کننده طرح مسکن مهر می‌شود که باید از همان ابتدا مورد توجه قرار می‌گرفت گفت: اراضی این پروژه‌ها باید پیش از ساخت ابنیه آماده سازی می‌شدند که قطعا در سرعت پیشبرد پروژه‌ها تأثیر بسزایی داشت.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تصریح کرد: ما می‌توانیم ادعا کنیم متقاضیان پردیس با مسکن متفاوتی روبه رو خواهند شد و قطعا کیفیت خدمات آن‌ها با سایر نقاط تفاوت چشمگیر خواهد داشت، مسئله‌ای که بدون شک سود آن تنها به متقاضیانی می‌رسد که با هدف سکونت به این منطقه می‌آیند.

وی ادامه داد: مجموعه شهرهای جدید هیچ حد و مرزی برای هزینه کرد از منابع خود برای ایجاد یک شهر و محیط سکونتی مناسب در سایت‌های مسکن مهر قائل نیست چراکه در نهایت آن را به عنوان محصولی از فعالیت خود دانسته و نمی‌خواهیم که از آن بد یاد شود.

این مقام مسئول همچنین خبر داد: در این راستا تلاش کردیم تا اطلاعات متقاضیان از مسائل فنی را بالا ببریم که بدین منظور کارشناسانی را جهت پاسخگویی به این افراد در محل پروژه مستقر خواهیم کرد.

طاهرخانی در پایان با تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی تصمیمات در حوزه کاری پیمانکاران بیان کرد: قطعا رویه نادرست پیمانکاران باید در یک نقطه متوقف شده و با پیمانکاران متخلف برخورد شود.

انتهای پیام/