به گزارش پارس نیوز، 

محمد امامی امین در نشست کارگروه تنظیم بازار استان تهران گفت: تعزیرات حکومتی، اتحادیه ها و اصناف در موضوع کنترل قیمت کالاها در بازار جدی تر وارد شوند.

وی با بیان اینکه جلسات آتی تنظیم بازار استان با نگاه تعزیرات حکومتی و کنترل قیمت کالاها برگزار تصریح کرد: هزینه خرید کالاها در سبد خانوار افزایش یافته است و اعداد و ارقامی که از رسانه ها و مرکز آمار اطلاع رسانی می شود باید منطبق بر واقعیت قیمت ها در سطح بازار باشد.

امامی امین اظهار داشت: اکنون با افزایش قیمت در ارائه خدمات رو به رو هستیم.

وی افزود: تغییرات سریع نرخ ارز در سالجاری، افزایش قیمت کالاها را به دنبال داشته که بخشی از کنترل خارج شده و هزینه های زندگی را دستخوش تغییرات اساسی کرد و موجب کاهش توان خرید شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با تاکید براینکه موضوع نظارت بر قیمت کالاها در سطح بازار به طور جدی تر از سوی تعزیرات دنبال شود ادامه داد: اتحادیه و اصناف نیز با جدیت بیشتری در کنترل قیمت کالاهایی که صنوف عرضه می کنند وارد شوند.

*** التهاب قیمت ها در بازار کالاهای مصرفی به طور گسترده کنترل می شود

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران نیز در این نشست گفت: بخشی از التهاب در قیمت کالاها در بازار کنترل شده و به ثبات رسیده است.

یداله صادقی افزود: در قیمت برخی کالاها همچنان با التهاب بازار از جمله قیمت مرغ و تخم مرغ که هنوز به ثبات نرسیده روبه رو هستیم که با قیمت تنظیم بازار فاصله دارد.

وی ادامه داد: در محصول های لبنی، برخی از کارخانه ها شیرخام را تا دو هزار و 300 تومان در هر کیلو خریداری می کنند .

صادقی با اشاره به قیمت گوجه فرنگی تصریح کرد: هرچند جهاد کشاورزی صادرات گوجه فرنگی را ممنوع اعلام کرده است اما همچنان گوجه فرنگی بوته ای در خرده فروشی کیلویی شش هزار و 500 تومان و گوجه گلخانه ای تا 11 هزار تومان هم به فروش می رسد.

انتهای پیام/