به گزارش پارس نیوز، 

محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه هم اکنون در حال تجهیز پایانه شماره 2 بندر شهید رجایی هستیم، گفت: تجهیزات این پایانه در مرحله نهایی قرار دارد و هم اکنون 12 دستگاه جرثقیل کشتی به ساحل با سرمایه گذاری حدود  100 میلیون یورو خریداری شده است.

وی ادامه داد: همزمان 15 دستگاه جرثقیل دروازه محوطه ای (آر تی جی) با سرمایه گذاری 21 میلیون یورو خریداری شده و این پایانه با به بهره‌برداری رسیدن تجهیزات به ظرفیت کامل می رسد.

راستاد تأکید کرد:  همزمان برای توسعه  ظرفیت کانتینری بندر شهید رجایی و کشور عملیات احداث و تکمیل زیرساخت‌های فاز 3 بندر شهید رجایی نیز در حال احداث است.

بیشتر بخوانید: افزایش ظرفیت بندر شهیدرجایی به 8 میلیون TEU/ آغاز عملیات احداث پایانه کانتینری، فردا با حضور رئیس جمهور

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه عملیات تکمیل و احداث  فاز 3  این بندر از اوایل امسال آغاز شده است، گفت: میزان سرمایه گذاری در این بندر 860 میلیارد تومان است که به طور میانگین معادل همین میزان سرمایه گذاری نیز در بخش‌های روبنایی و تجهیز خدمات  از طریق بخش خصوصی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: با تکمیل زیرساختهای بندر شهید رجایی ظرفیت این بندر به 8 میلیونTEU  در سال می‌رسد و بندر شهید رجایی در آینده نزدیک تبدیل به هاب منطقه می‌شود.