به گزارش پارس نیوز، 

جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اینکه سالانه هزاران میلیارد برای چاپ کتاب های درسی هزینه می شود، گفت: به هیچ وجه ضرورت ندارد سالانه هزاران میلیارد پول دولت و مردم برای چاپ غیرضروری کتاب‌های درسی هزینه شود و این موضوع جای تامل و بررسی دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: کتاب‌های دانش‌آموزان حتما نباید نو باشد بلکه می‌توان از کتاب‌های سال گذشته نیز استفاده کرد و از سویی چون دانش‌آموزان با کتاب‌ها سرو کار زیادی دارند نسبت به افزایش کیفیت آنها اقدام کرد.

کیفیت پایین کتاب‌های درسی

وی از کیفیت پایین کتاب‌های درسی انتقاد کرد و ادامه داد: افزایش ماندگاریکتاب‌های درسی باید مورد توجه جدی قرار گیرد تا دانش‌آموزان بتوانند از کتاب‌های سال گذشته استفاده کنند.

تاکید بر ضرورت بازنگری در محتوای کتاب‌های درسی/تغییر کتاب های درسی باید متناسب با نیاز روز جامعه باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت بازنگری در محتوای کتاب‌های درسی افزود: تغییر کتاب‌های درسی نیازمند صرف هزینه گزاف است اما باید متناسب با نیاز روز جامعه تدوین شوند؛ در شرایط فعلی که با گسترش معضل بیکاری در کشور مواجه هستیم باید به فکر ایجاد خلاقیت و مهارت‌آموزی در کتب درسی باشیم.

لزوم توجه به آموزش معلمان در کنار تغییر کتب درسی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته با تغییر کتب درسی نباید آموزش معلمان مورد غفلت قرار گیرد و زیرا تغییر کتاب بدون توجه به آموزش معلمان مشکلات آموزشی زیادی را به وجود خواهد آورد./

پایان پیام