به گزارش پارس نیوز، 

یک بانک ایرلندی که به بهانه تحریم‌ها و مبارزه با پولشویی اقداماتی تبعیض آمیز علیه یک زن و شوهر ایرانی انجام داده بود به پرداخت ۲۰ هزار یورو جریمه محکوم شد.

به گزارش پایگاه خبری آیریش تایمز، یک بانک ایرلندی به دلیل اقدام تبعیض آمیز علیه یک زن و شوهر ایرانی، به پرداخت ۲۰ هزار یورو جریمه محکوم شد. این بانک از این زن و شوهر خواسته بود هیچ پولی را به حساب‌های بانکی کشورشان انتقال ندهند.

کمیسیون روابط کاری ایرلند در حکمی اعلام کرد که یک بانک این کشور در حق یک زن و شوهر ایرانی تبعیض نژادی روا داشته و به این دلیل باید ۱۲ هزار یورو به این زن و ۸ هزار یورو به همسر وی پرداخت کند.

این زن که دارای مدرک دکتری است و در سال ۲۰۱۵ شهروندی ایرلند را کسب کرده است، به اتفاق همسرش به عنوان دانشجو وارد ایرلند شده و یک شرکت کوچک تحلیل داده‌های پزشکی را در این کشور ایجاد کرده اند.

این زن ایرانی به مدت ۱۰ سال حسابی بانکی نزد یکی از بانک‌های ایرلند داشته و همسر وی نیز از ۵ سال پیش در این بانک دارای حساب پس انداز بوده است. سال گذشته بانک مذکور از این زن و شوهر خواسته تا با برخی محدودیت‌های اعمال شده بر فعالیت حساب‌های بانکی شان موافقت کنند.

بانک مذکور مدعی شده که این محدودیت‌ها ضروری هستند و با توجه به مقررات اتحادیه اروپا در زمینه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریزم و همچنین تحریم‌ها علیه ایران این اقدامات را به مورد اجرا می‌گذارد.

اما کمیسیون روابط کاری ایرلند در حکم صادره اعلام کرده که این بانک در حق این دو فرد تبعیت نژادی روا داشته است.

ماریان دافی، مسئول بخش داوری کمیسیون روابط کاری ایرلند در حکم صادره آورده است، سیاست بانک برای دستیابی به اهداف اعلام شده، نه متناسب و نه ضروری بوده است و بنابراین قابل توجیه نیست.