• لینک کوتاه
 • کد خبر: 39035

  وزیر نفت در هجدهمین نمایشگاه بین المللی، نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ابراز امیدواری کرد که تعداد بانوان در صنعت نفت افزایش یابد اما وی توضیح نداد با وجود دستورش مبنی بر عدم حضور بانوان در دانشگاه صنعت نفت و عدم استخدام آن‌ها چگونه ممکن است تعداد بانوان در صنعت نفت افزایش یابد.

  به گزارش پارس به نقل از (ایسنا) ، رستم قاسمی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر حذف بانوان از صنعت نفت گفت: در بسیاری از رشته های عملیاتی صنعت نفت حضور بانوان مناسب نیست.

  وی پیشنهاد داد تا خانم ها در رشته هایی مانند حسابداری و مدیریت مشغول به کار شوند.

  وی گفت: سال گذشته دستور دادم که بانوان در رشته های دانشگاه صنعت نفت حضور نیابند چرا که بسیاری از این رشته ها عملیاتی است و برای خانم ها واقعا خوب نیست.

  وی با اشاره به رشته های عملیاتی مانند حفاری و فرآورش گفت: با توجه به این که فعالیت های عملیاتی در صنعت نفت مناسب حال خانم ها نیست بهتر است آن ها در رشته هایی مانند حسابداری و مدیریت مشغول به کار شوند. البته آن ها می توانند در رشته های فنی مانند مهندسی صنایع نیز تحصیل کنند تا در ستاد از آن ها استفاده شود.

  قاسمی با تاکید بر این که صنعت نفت جای مناسبی برای بانوان نیست، گفت: در برخی از مناطق عملیاتی باید خانم ها بر روی سکو حضور یابند که با توجه به حضور ۵۰۰ مرد در این مناطق این امکان برای حضور بانوان فراهم نیست.

  وزیر نفت با اشاره به این که تعداد خانم ها در صنعت نفت در حال حاضر زیاد است ابراز امیدواری کرد که تعداد بانوان در صنعت نفت کشور افزایش یابد.

  وی همچنین از کاهش ساعات کاری بانوان فعال در صنعت نفت خبر داد.

  پالایش پتروشیمی صنعت نفت گاز مناطق عملیاتی نفت نمایشگاه بین المللی وزیر حضور بانوان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها