• لینک کوتاه
 • منبع: تسنیم کد خبر: 388638

  نایب رئیس انجمن صنفی کارخانجات قند و شکر با بیان اینکه متأسفانه خرده فروشی ها با احتکار شکر آنها را با قیمت بالا بفروش می‌رسانند، گفت: ۵ کارخانه قند و شکر از اول تا ۱۵ شهریورماه امسال به بهره برداری خواهند رسید.

  به گزارش پارس نیوز،

  علیرضا اشرف با اشاره به اینکه  5 کارخانه قند و شکر از اول تا 15 شهریورماه امسال به بهره برداری خواهند رسید، اظهارداشت: این 5 کارخانه ظرفیت تولید 3 هزار و 500 تنی در روز را دارند. البته در کنار این امر در بورس هم روزانه 10 تا 15 هزار تن شکر عرضه می شود.

  نایب رئیس انجمن صنفی کارخانجات قند و شکر در پاسخ به این پرسش که که چرا با وجود افزایش عرضه شکر در بورس کالا قیمت شکر در سطح بازار کاهش پیدا نکرده است، افزود: متأسفانه خرده فروشی ها با احتکار شکر آنها را با قیمت بالا بفروش می‌رسانند که همین امر باعث شده تا قیمت‌ها کاهش پیدا نکند. البته با آغاز فعالیت 5 کارخانه جدید قند عرضه شکر افزایش یافته و خرده فروشی ها هم باید قیمت ها را کاهش دهند.

  وی اضافه کرد: دولت در بهمن ماه سال گذشته می بایست برای جبران کسری شکر خام واردات لازم را انجام می داد اما متأسفانه مجوز واردات اردیبهشت ماه امسال صادر شده که همین امر باعث شد تا عرضه شکر در سطح بازار کاهش پیدا کند و کارخانجات با مشکلات متعددی روبه رو شوند.

   

  شکر قند قیمت خرده فروشی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها