• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38853

  اگرچه از اصلاح قانون کار خاطره خوشی نداریم ولی امیدواریم که نمایندگان مجلس با اصلاح و رفع ایرادات قانون عیدی خوشی به کارگران در هفته کارگر بدهند.

  به گزارش پارس ، هادی ابوی - سخنگوی کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران کشور- با بیان این مطلب به ایسنا، گفت: از اصلاح قانون کار خاطره خوشی نداریم و به تدوین سند کار شایسته هم خوشبین نیستیم ولی امیدواریم که نمایندگان مجلس بررسی قانون بودجه را سریعتر به پایان برسانند و با درایت هرچه تمام قانون کار را اصلاح کنند تا عیدی خوشی به کارگران در هفته کارگر باشد.

  وی در ادامه به تدوین سند کار شایسته اشاره و اظهار کرد: اگر سند کار شایسته آنطور که در متن پیش نویسش آمده با حضور شرکای اجتماعی و نظرخواهی از آنها تدوین شود قابل دفاع است ولی متاسفانه تجربه نشان داده هر زمان که نیاز به تصمیم و نظر جمعی بوده این اتفاق نیفتاده و موفقیتی هم حاصل نشده است.

  سخنگوی کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران کشور با ابراز نگرانی از اینکه سند کار شایسته بدون مشورت و همفکری با شرکای اجتماعی تدوین شود، ابراز امیدواری کرد: استانداردهای سازمان جهانی کار (ILO) در تهیه و تدوین سند بکار گرفته شود.

  ابوی در پایان با تاکید بر روشن شدن هر چه سریعتر تکلیف سرپرست وزارت کار، افزود: اگر وزیر کار مشخص و معرفی شود جامعه کارگری به شکل جدی تری مطالبات خود را دنبال خواهد کرد.

  بودجه جامعه عیدی قانون قانون کار نمایندگان مجلس هفته اصلاح کارگر کارگران

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها