• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37915

  پس از اتمام معاملات آتی سکه تحویل فروردین امسال، قرارداد تحویل تیر از فردا چهارشنبه راه‌اندازی و در بورس کالا آغاز می شود.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، پس از اتمام معاملات آتی سکه تحویل فروردین امسال، قرارداد تحویل تیرماه ۹۲ از فردا راه اندازی و در بورس کالا آغاز می شود. بر این اساس، با پایان یافتن قرارداد فروردین، قرارداد تحویل تیر فردا در رینگ آتی بورس کالا آغاز می شود تا هیجان معاملات به دلیل ریسک بالای خرید و فروش ها در قراردادهای این ماه بالا برود.

  بر اساس اعلام مدیریت قراردادهای مشتقه کالایی، قراردادهای آتی در اولین روز معاملاتی بدون حد نوسان قیمتی با دوره گشایش به مدت ۳۰ دقیقه در ابتدای جلسه معاملاتی آغاز و با دوره عادی معاملاتی و اعمال حد نوسان قیمت روزانه ادامه می یابد.

  قیمت پایه قرارداد آتی همان قیمت کشف شده در حراج تک قیمتی خواهد بود که مبنای حد نوسان روزانه برای ادامه معاملات در حراج پیوسته قرار خواهد گرفت. بدیهی است، در صورت عدم انجام معامله در حراج تک قیمتی، قرارداد آتی متوقف و دوباره همین فرایند روز کاری بعد تکرار خواهد شد.

  هم اکنون قراردادهای آتی سکه طلا برای تحویل در ماه های اردیبهشت و خرداد در بورس کالای ایران معامله می شود و قراردادهای فروردین که دوشنبه آخرین معاملات خود را داشت از ۲۸ فروردین تحویل مشتریان خواهد شد.

  ایران بورس کالا خرید و فروش سکه تحویل آغاز معاملات آتی فروردین تیر

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها