• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37741

  بزرگترین شرکت تولیدکننده نفت روسیه (روس‌نفت) با خرید ۲۱ درصد از سهام پالایشگاه ساراس ایتالیا موافقت کرد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، خرید این سهام حضور روسنفت را در منطقه مدیترانه افزایش خواهد داد.

  این قرارداد در شرایطی است که دو طرف سال گذشته برای تشکیل یک شرکت سرمایه گذاری مشترک به منظور تجارت و پالایش نفت خام و فروش محصولات پالایش شده به توافق رسیدند.

  شرکت روس نفت اعلام کرد: خانواده موراتی که بیش از ۶۰ درصد از سهام ساراس را در اختیار دارد ۱۳.۷ درصد سهام خود را به قیمت ۱۷۸.۵ میلیون یورو به روسنفت واگذار خواهد کرد.

  این شرکت روسی سپس یک پیشنهاد علنی برای خرید ۷.۲۹ درصد دیگر از سهام این پالایشگاه را به ارزش ۱.۳۷ یورو در هر سهم ارائه خواهد کرد.

  آندره اسکائوری تحلیلگر نفتی گفت: پالایش نفت خارج از روسیه برای روسنفت مزیت مالیاتی دارد و سلطه آن را بر محصولات ارزش افزوده در پالایشگاه ساراس ساردیانا بیشتر خواهد کرد.

  خانواده موراتی که همچنین مالک باشگاه فوتبال اینترمیلان ایتالیا است، همچنان ۵۰.۰۲ درصد سهام پالایشگاه ساراس را در اختیار دارد.

  تقاضای ضعیف از سوی بازارهای سنتی به درآمد این پالایشگاه لطمه زده و باعث درآمد منفی آن شده است.

  رقابت روز افزون در اروپا در حال اعمال فشار روی پالایشگاه های این قاره است زیرا آمریکا که زمانی یک بازار صادراتی جذاب به حساب می آمد به دلیل رشد میادین شیل به یک صادرکننده محصولات نفتی تبدیل شده است.

  برخی از پالایشگاه های اروپایی به دلیل قیمت های بالای نفت و مصرف پایین سوخت به تعطیلی و کاهش تولید مواجه شده اند زیرا با رقابت شدیدی از سوی پالایشگاه های کارآمدتر در آسیا و خاورمیانه مواجه شده اند.

  ایگور سچین رییس روسنفت درباره این قرارداد گفت: ما معتقدیم که این معامله یک گام مهم در ایجاد همکاری بین روسنفت و ساراس است.

  ایتالیا خانواده خاورمیانه درآمد رقابت روسیه سرمایه گذاری سهام نفت یورو

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها