• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37673

  با برگزاری آخرین جلسه کارشناسی مربوطه، طرح ارائه مهلت جدیدی به خودروسازان برای تجهیز سواری‌های تولیدی به دو کیسه هوا به تصویب نهایی رسید.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا؛ اواخر هفته گذشته جلسه ای با حضور مقامات مسوول برای بررسی زمان بندی و چگونگی تجهیز سواری های داخلی به دو کیسه هوا برگزار شد.

  در این جلسه مقرر شد مهلت جدیدی به خودروسازان برای تجهیز محصولات خود به دو کیسه هوا داده شود به گونه ای که خودروسازان تا ابتدای تیرماه امسال فرصت خواهند داشت تولید سواری های تک ایربگه را ادامه دهند. از ابتدای تیرماه نیز حداقل ۸۰ درصد از سواری ها باید با دو کیسه هوا تولید شوند.

  به دنبال آن روز گذشته آخرین جلسه کارشناسی مربوطه در این زمینه برگزار شد. در این جلسه توافقات نهایی در این زمینه صورت گرفته و جدول زمان بندی تجهیز سواری های داخلی به دو کیسه هوا تدوین شد. به این ترتیب با نهایی شدن این طرح، مصوبه نهایی به زودی به خودروسازان و دیگر سازمان های ذی ربط ابلاغ خواهد شد.

  براساس این مصوبه، خودروهایی که در حال حاضر با دو کیسه هوا تولید می شوند پس از این نیز باید دو ایربگه بوده و این مصوبه مجوزی به خودروسازان برای تک ایربگه کردن این خودروها نخواهد بود.

  طبق قانون از ابتدای سال جاری تمام سواری های داخلی باید با دو کیسه هوا تولید می شدند با این حال خودروسازان موفق به این کار نشدند.

  جدول خودروسازان قانون کارشناسی تولید نهایی سواری هوا کیسه ایربگه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها