• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37672

  معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان از آغاز طرح برخورد با دلالان، واسطه‌ها و فروشندگان سرپایی بازار خودرو خبر داد.

  به گزارش پارس مجتبی فراهانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، اظهار کرد: به دنبال بازرسی های صورت گرفته در ماه های اخیر مشخص شد که بخش قابل توجهی از تخلفات گران فروشی نمایشگاه های عرضه خودرو در کشور از طریق واسطه ها و دلالان مرتبط با این بنگاه ها صورت می گیرد.

  وی با بیان اینکه حدود سه ماه پیش در بازرسی از ۱۰ نمایشگاه معروف فروش خودرو در تهران تخلف گران فروشی تمام آنها محرز شد، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه ها درباره دلایل گران فروشی عنوان می کردند که این خودروها توسط واسطه ها و در خارج از محیط نمایشگاه فروخته شده و تخلف صورت گرفته ارتباطی با آنها ندارد.

  معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان ادامه داد: این در حالی است که در بررسی ها مشخص شد این واسطه ها و دلالان افراد مرتبط با همین نمایشگاه های فروش خودرو بوده و از این طریق می خواستند از خود رفع مسوولیت کنند.

  وی افزود: بنابراین به مدیران نمایشگاه های عرضه خودرو تفهیم شد که هرگونه فروش خودرو با نرخی بالاتر از قیمت های مصوب، چه به صورت مستقیم و چه با واسطه تخلف بوده و مسوولیت آن نیز مستقیما برعهده واحد صنفی خواهد بود.

  فراهانی تصریح کرد: در این زمینه طرح برخورد با دلالان و واسطه های بازار خودرو در دستور کار قرار گرفته و به تمام دفاتر و نمایشگاه های عرضه خودرو هشدار می دهیم که هرگونه معامله و فروش خودرو از طریق دلالان رافع مسوولیت واحد صنفی متخلف نخواهد بود.

  خودرو دانشجویان ایران سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان معاون بازار آغاز نمایشگاه بازرسی دلالان واسطه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها