• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37670

  رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک از ثابت ماندن نرخ پرداختی ۳۰ هزار تومان معادل هر یک میلیون تومان ودیعه مسکن در سال جاری خبر داد.

  به گزارش پارس مصطفی قلی خسروی در گفت وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: در بخش اجاره واحدهای مسکونی هر یک میلیون تومان به عنوان ودیعه معادل پرداختی ماهانه ۳۰ هزار تومان در نظر گرفته می شود که این نرخ در سال جاری همچنان ثابت می ماند.

  وی افزود: به دلیل اینکه این محاسبه شاخصی برای تعیین قیمت اجاره بهای وحدهای مسکونی محسوب می شود، اجازه تغییر در این محاسبه را نمی دهیم و هرگونه افزایش یا تغییری در این زمینه بازار را مختل می کند.

  به گزارش ایسنا؛ در بخش رهن و اجاره واحدهای مسکونی، هر یک میلیون تومان مبلغ رهن معادل ۳۰ هزار تومان پرداختی اجاره ماهانه لحاظ می شود اما با توجه به افزایش نرخ تورم و افزایش نرخ سود سپرده های بانکی طی یکی - دو سال اخیر در برخی موارد این مبلغ از سوی مالکان بیشتر در نظر گرفته می شود و در برخی موارد در بازار اجاره معادل پرداختی هر یک میلیون تومان را ۴۰ هزار تومان درنظر می گیرند که به گفته رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک افزایش یا تغییری در این زمینه بازار را مختل می کند.

  تورم دانشجویان ایران مسکن تومان میلیون ثابت نرخ اجاره ودیعه معادل

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها