• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37598

  در ادامه سخت‌ترین روزهایی که سرمایه‌گذاران بازار طلا در روزهای اخیر تجربه کرده‌اند، دیروز قیمت اونس جهانی با کاهش حدودا ۷۰ دلاری به هزار و ۴۰۸ دلار رسید که حدود ۵ درصد کاهش را در یک روز نشان می‌دهد.

  به گزارش پارس این در حالی است که مخالفت ها با تداوم سیاست های انبساطی فدرال رزرو ادامه دارد و به نظر می رسد این سیاست ها که به افزایش نقدینگی در بازارها و افزایش تورم منجر می شوند در آستانه توقف قرار دارند.

  اگر این تصمیم عملی شود، منطقی نیست سرمایه گذاران به بازار طلا بچسبند و در نتیجه کاهش شدید تقاضای این فلز گرانبها به کاهش بیشتر قیمت آن دامن خواهد زد. این در حالی است که برخی دیگر از اقتصادهای بزرگ دنیا از جمله چین نیز بنا بر آخرین آمارهای منتشر شده از این کشور با روند کاهشی تورم مواجه بوده و ژاپن نیز در تلاش است واحد پولی خود را با اصلاحاتی همراه سازد. در این بین خبرها از کاهش تقاضا برای طلا در هند خبر می دهند و اخبار دیگری نیز از این کشور منتشر شده که نرخ تورم آن را پایین ترین نرخ از ماه مارس تاکنون نشان می دهد.

  تمام این موضوعات عوامل اصلی ریسک سرمایه گذاری در این بازار محسوب می شوند و پیش بینی می شود به زودی قیمت ها به مرز هزار و ۲۷۰ دلار در هر اونس برسند. بنا به تحلیل های قوی کارشناسان جهانی این بازار، این هفته سخت ترین روزها بر بازار فلزات گرانبها خواهد گذشت که افزایش بیشتر ارزش دلار و تنش ها در شبه جزیره کره، آن را تشدید خواهد کرد.

  دنیای اقتصاد

  اقتصاد تورم چین دلار ژاپن سرمایه گذاران سرمایه گذاری شبه جزیره کره فلزات نقدینگی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها