• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37360

  کارکنان گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) در سال ۱۳۹۱ به بیش از ۶۹۰ هزار نفر از حجاج خانه خدا خدمات گمرکی ارائه کردند.

   

   

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، غلامحسین نوحی - مدیرکل گمرک فرودگاه امام (ره) - گفت: سال گذشته ۴ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۷۰۳ مسافر از مرز هوایی این گمرک عبور کردند که از این تعداد ۶۹۰ هزار و ۸۲۰ نفر را حجاج خانه خدا تشکیل دادند.

  وی درباره میزان صادرات کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) در سال ۱۳۹۱ افزود: در این مدت ۱۷ هزار و ۸۵۴ تن کالا شامل میوه و سبزی، خشکبار، آجیل، فرش و گلیم به ارزش بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار صادر شد.

  وی افزود: صادرات فرش و گلیم از گمرک فرودگاه امام (ره) در سال گذشته هزار و ۹۶۹ تن به ارزش ۲۰۹ میلیون و ۲۱۵ هزار دلار بود.

  مدیرکل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: سال گذشته بیش از ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار کالا که عمدتا شامل دارو، مواداولیه، دارو، آنتی سرم ها، تجهیزات پزشکی، گوشت و ماهی بود از طریق این گمرک وارد و در کوتاه ترین زمان ترخیص شد.

  نوحی ایجاد دایره ارزش در سالن مسافری برای رفاه حال مسافران و بالا بردن سرعت ترخیص، نصب دستگاه POS در سالن شرقی و غربی به منظور سهولت در پرداخت حقوق و عوارض گمرکی و جلوگیری از اتلاف وقت مسافران، اضافه کردن یک دستگاه ایکس ری چمدانی به منظور تسریع در رسیدگی به امور گمرکی مسافران را به عنوان اقدامات ویژه گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) در سال ۹۱ نام برد.

  تجهیزات پزشکی حقوق خشکبار دارو دلار فرودگاه امام گمرک گوشت مسافران میوه و سبزی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها