• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37338

  چند روزی است که قیمت طلا در جهان با کاهش های چشمگیری مواجه شده و بازار طلا و جواهر ایران نیز متاثر از قیمت‌های جهانی با سیر نزولی قیمت روبرو شده است.

   

  به گزارش پارس، چند روزی است که قیمت طلا در جهان با کاهش های چشمگیری مواجه شده و بازار طلا و جواهر ایران   نیز متاثر از قیمت های جهانی با سیر نزولی قیمت روبرو شده است.

  رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره بازار طلا و سکه در گفت وگو با اقتصاد پرس، اظهار داشت: با توجه به ادامه دار بودن کاهش قیمت های جهانی، انتظار می رود بازار طلا و سکه بار دیگر در کشور رونق یابد و از رکود فعلی خارج شود.

  احمد وفادار با اشاره به ادامه کاهش قیمت طلا و سکه از امروز در بازار در پی کاهش قیمت اونس جهانی طلا،   درباره بازار طلا و سکه در سال ۹۲ افزود: در مورد طلا و جواهر و روند قیمتی آن را نمی توان در کشور و در سطح جهان پیش بینی خاصی داشت، زیرا بستگی به وضعیت آرامش کشورها و به وقوع نپیوستن جنگ و درگیری و… دارد و اگر بحران هایی در سطح جهان اتفاق بیافتد، ارزش قیمتی طلا بالا می رود.

  وی خاطرنشان کرد: با این حال، خوشبختانه قیمت طلا در کشور سیر نزولی دارد و کاهش داشته است.

  رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره این شایعه که برخی طلافروشان در برخی مراکز اصلی، سود واحد صنفی خود را افزایش داده اند، اظهار داشت: خیر، طلافروشان به هیچ وجه سود خود را افزایش نداده اند، زیرا ما دائم فعالیت اعضای اتحادیه صنفی خود را رصد می کنیم و تنها مالیات بر ارزش افزوده افزایش یافته است.

  وفادار در ادامه در پاسخ به این پرسش   اقتصاد پرس که گفته می شود طلافروشان در حال دریافت سودی بیش از ۲۰ درصد از مشتریان هستند، گفت: ۷درصد سود قانونی است و اگر جایی از خریداران سودی بیش از این مبلغ دریافت شود، مشتریان می توانند روزهای یک شنبه که در اتحادیه جلسه کارشناسی داریم، شکایات خود را مطرح کنند و در آن جلسه کالای خریداری شده، کارشناسی می شود و اگر تخلفی صورت گرفته باشد، حتما برخورد خواهد شد.

  وی درباره سود قانونی افزوده شده بر طلا و جواهر توضیح داد: سود قانونی که طلافروشان بر طلا اضافه می کنند، ۷درصد بوده و سود قانونی در مورد جواهر ۸ درصد است و اگر طلافروشان و جواهرفروشان بیش از این مبلغ سود دریافت کنند، اتحادیه حتما با آنها برخورد قانونی خواهد کرد.

  وفادار در پاسخ به این سووال که سال گذشته شاهد تلاطم هایی در بازار سکه و طلا بودیم، آیا امکان دارد امسال نیز شاهد آن وضعیت خواهیم بود، بیان کرد: نمی توان پیش بینی کرد، ولی امیدواریم آن وضعیت دوباره اتفاق نیافتد و در کل بنده ثبات بازار سکه و طلا را پیش بینی می کنم.

  وی درباره راهکارهای به ثبات رسیدن بازار سکه و طلا خاطرنشان کرد: تثبیت شدن قیمت، عامل مهمی در ثبات این بازار است و در این صورت شاهد تثبیت قیمت طلا و سکه خواهیم بود.

  رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره طرح دولت مبنی بر احتمال حذف ارز مرجع و مبادله ای وجود دارد و هنوز نرخی برای ارز در بودجه ۹۲ تعیین نشده و تاثیر این مساله در بازار طلا، گفت: این مساله تاثیری در بازار طلا ندارد، زیرا قیمت طلا جهانی است و اگر بانک مرکزی قیمت دلار را مدیریت کرده و آن را تثبیت کند، خللی در بازار قیمت و قیمت طلا و سکه به وجود نخواهد آورد.

   

   

  اقتصاد ایران بانک مرکزی بودجه جدول جنگ جهان دلار سکه و طلا مالیات بر ارزش افزوده
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها