• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35584

  هر کیلوگرم مرغ به زیر قیمت کف بازار رسیده و خرده‌فروشی‌های سطح شهر آن را به قیمت ۴ هزار و ۶۰۰ تومان عرضه می‌کنند، مسئله‌ای که حکایت از عرضه زیر قیمت تمام شده دارد و زنگ خطر گرانی در ماه‌های آینده را به صدا در‌می‌آورد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، در اوایل اسفندماه سال گذشته قیمت هر کیلوگرم مرغ به بیش از ۶ هزار تومان افزایش یافت و به همین دلیل وزارت صنعت، معدن و تجارت دستور بازگشایی سردخانه ها را اعلام کرد تا قیمت مرغ منجمد به قیمت هرکیلو گرم ۵ هزار و ۱۰۰ تومان عرضه شود و پس از آن این قیمت به ۴ هزار و ۸۰۰ تومان در نمایشگاه های بهاره رسید.

  عرضه مرغ منجمد تا حدودی قیمتهای بازار را متعادل کرد و قیمت به ۵ هزار و ۶۰۰ تا ۵ هزار و ۸۰۰ تومان رسید، اما در هفته اول فروردین ماه در استان های گردشگرپذیر استان مازندران، قیمت هرکیلو گرم مرغ فراتر از ۱۰ هزار تومان هم رفت.

  بنابر این گزارش قیمت مرغ در حال حاضر در خرده فروشی های سطح شهر تهران ۴ هزار و ۶۰۰ تومان است و به این معناست که تولیدکنندگان مرغ زیر قیمت تولید محصول نهایی را عرضه می کنند چرا که به زعم مسئولان وزارت صنعت اگر مرغ به قیمت هرکیلو گرم ۵ هزار تومان عرضه شود، مرغدار ضرر نمی کند.

  به گزارش فارس، کاهش قیمت بیش از حد مرغ به معنای آن است که مرغداران از جوجه ریزی در مرحله بعد امتناع خواهند کرد و این خطر وجود دارد که در کمتر از ۲ ماه دیگر با افزایش مجدد قیمت مرغ مواجه خواهیم شد، برای جلوگیری از چنین پدیده ای در سال گذشته وزارت صنعت اقدام به خرید مازاد مرغ می کرد تا بتواند قیمت را برای مصرف کننده و تولید کننده متعادل کند.

  استان مازندران شهر تهران صنعت گرانی وزارت صنعت معدن و تجارت بازار تومان قیمت عرضه مرغ
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها