• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35490

  بهای نفت در بازار‌های جهانی افزایش یافت.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، بهای نفت همزمان با برنامه های بلندپروازانه ژاپن برای حرکت دادن به سومین اقتصاد بزرگ جهان که انتظار می رود باعث افزایش نقدینگی در بازار شود، افزایش یافت اما از سوی دیگر آمار ضعیف اشتغال در آمریکا مانع از افزایش بیشتر قیمت ها شد.

  در آستانه موج اطلاعات اقتصادی از سوی چین که نشان دهنده روند بهبود اقتصادی در دومین کشور مصرف کننده نفت جهان و سیاست مالی این کشور است، انتظار می رود قیمت نفت در این هفته در محدوده کوچکی تغییر کند.

  بهای نفت برنت پس از رسیدن به پایین ترین قیمت هشت ماه اخیر با ۵۸ سنت افزایش ۱۰۴ دلار و ۷۰ سنت در هر بشکه معامله شد و نفت سبک آمریکا با ۳۳ سنت افزایش ۹۳ دلار و سه سنت در هر بشکه به فروش رسید.

  چونگ یانگ تحلیلگر بازار سرمایه در موسسه فیلیپ فیوچرز سنگاپور گفت: پس از بیانیه بانک ژاپن بازار های نفتی در حال حاضر از نقدینگی برخوردار هستند، اما همچنان نمی توانند آمار مایوس کننده وضعیت اشتغال در آمریکا را هضم کنند.

  وی افزود: این آمار ضعیف تا زمان انتشار آمار اقتصادی چین در این هفته همچنان ادامه خواهد داشت.

  درحالی که با توجه به محرک های مالی بانک ژاپن (که متعهد به تزریق حدود ۱.۴ تریلیون دلار به اقتصاد این کشور ظرف دو سال شده) چشم انداز خوبی برای نفت پیش بینی می شود، آمار اقتصادی ضعیف از سوی آمریکا این افزایش قیمت را کنترل می کند.

  صاحبان مشاغل در آمریکا در ماه مارس کمترین میزان استخدام را طی ۹ ماه گذشته داشتند و تنها ۸۸ هزار شغل در این ماه ایجاد شد که بسیار پایین تر از انتظارات مبنی بر ایجاد ۲۰۰ هزار شغل در ماه مارس است.

  این مساله نگرانی هایی را درباره سلامت بزرگ ترین اقتصاد جهان ایجاد کرده است.

  جیسون شنکر رییس موسسه اقتصادی پرستیژ در گزارشی گفت: ماهیت آمار اقتصادی آمریکا در ماه مارس احتمالا نزولی خواهد بود. به عبارتی دیگر رشد و توسعه احتمالا ادامه خواهد یافت اما سرعت آن نسبت به ماه فوریه کمتر خواهد بود.

  احتمالا آمار رشد اقتصادی چین در سه ماهه منتهی به ۳۱ مارس، در هفته های آتی باعث افزایش قیمت نفت خواهد شد.

  اما از سویی دیگر نگرانی درباره تولید نفت نروژ پس از توافق دقیقه ۹۰ درباره دستمزد کارگران نفتی کاهش یافت. نروژ هفتمین صادر کننده بزرگ نفت و دومین تامین کننده گاز از طریق خط لوله است و اعتصاب کارگران نفتی نروژ در سال گذشته باعث افزایش دو دلاری قیمت نفت در هر بشکه شد.

  افزایش قیمت چین دلار رشد اقتصادی رشد و توسعه سرمایه قیمت نفت گاز نفت نقدینگی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها