• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35488

  بر اساس جدیدترین گزارش سازمان بین‌المللی کار (ILO) ، نزدیک به شش میلیون موقعیت شغلی از زمان آغاز بحران اقتصادی جهانی در سال ۲۰۰۸ در اقتصادهای اتحادیه اروپا حذف شده‌اند.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، در گزارش ILO از بازار کار اروپا، به کمبود ۵.۹ میلیون موقعیت شغلی برای رساندن نرخ بیکاری به سطح پیش از بحران اشاره شده است. نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا که متشکل از ۲۷ کشور است، به ۵۷.۶ درصد در سال ۲۰۱۲ رسید.

  بر اساس این گزارش، تنها یک میلیون شغل طی شش ماه گذشته حذف شده اند. با وجود احیای بازار کار که در سال ۲۰۱۰ آغاز شد، تنها پنج کشور اتریش، آلمان، مجارستان، لوکزامبورگ و مالت نرخ های اشتغال بالاتر از سطح پیش از بحران اقتصادی دارند. کشورهایی مانند قبرس، یونان، پرتغال و اسپانیا شاهد کاهش مداوم نرخ اشتغال بیش از سه درصد بوده اند.

  اشتغال رسمی تا ماه فوریه به ۲۶.۳ میلیون در اروپا رسید که ۱۰.۲ میلیون بیشتر از سال ۲۰۰۸ است. در حالیکه وخامت وضعیت اشتغال در فاصله سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ متوقف شد اما طی سال گذشته مجددا افزایش یافت.

  متوسط نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا به ۱۰.۹ درصد و در منطقه یورو به ۱۲ درصد رسیده است. نیروی کار جوان و غیرماهر در این بین شدیدترین لطمه را متحمل شده اند به طوریکه نرخ بیکاری جوانان در سراسر اتحادیه اروپا به ۲۳.۵ درصد و در کشورهای یونان و اسپانیا به ۵۸ و ۵۵ درصد صعود کرده است.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، ILO در گزارشش تصریح کرده که شرکت ها به طور فزاینده به نیروی کار پاره وقت و موقت روی آورده اند و این امر لزوم اتخاذ یک استراتژی اشتغالزایی را برای کشورهای اروپایی بارز می کند.

  آلمان اتحادیه اروپا اتریش اشتغال بازار کار بیکاری پرتغال کشورهای اروپایی نیروی کار یونان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها