به گزارش پارس به نقل از ایسنا: معاون برنامه ریزی و توسعه شهری سازمان تاکسیرانی شهر تهران از رایزنی با شورای شهر و فرمانداری تهران خبر داد و پیش بینی کرد که فرمانداری اعتراضی به مصوبه شورا برای افزایش نرخ کرایه ها نداشته باشد.
 
رضا قاضی با بیان اینکه شورای شهر تهران با افزایش متوسط ۳۱.۵ درصدی نرخ کرایه های تاکسی در سال جدید موافقت کرده است، گفت: این مصوبه در روزهای پایانی اسفندماه توسط شورا به فرمانداری ارسال شده است.
 
وی ادامه داد: فرمانداری برابر قانون ۱۵ روز کاری مهلت دارد تا به این مصوبه اعتراض کند و در صورتی که این مهلت به اتمام برسد و اعتراضی از سوی فرمانداری به شورای شهر تسلیم نشود، تاکسیرانی بلافاصله نسبت به افزایش نرخ کرایه ها اقدام خواهد کرد.
 
قاضی با بیان اینکه فرمت برچسب نرخ کرایه ها در سال جدید طراحی شده است، گفت: به محض اینکه امکان اجرای مصوبه افزایش کرایه ها با اتمام مهلت قانونی فرمانداری برای اعتراض، فراهم شود، حداکثر ظرف مدت دو هفته برچسب های جدید چاپ و نصب می شود.
 
وی با تاکید بر اینکه طی یک هفته از زمان اجرایی شدن نرخ های جدید، این موضوع از طریق تابلوهای نصب شده در ایستگاه های تاکسی اطلاع رسانی می شود تا شهروندان در جریان نرخ جدید کرایه ها قرار بگیرند، افزود: با این وجود نصب تاکسیمتر ها حدود یک ماه زمان نیاز دارد.
 
قاضی در پاسخ به سوالی درباره نحوه برخورد تاکسیرانی با رانندگان متخلفی که پیش از اجرای مصوبه نرخ جدید کرایه های تاکسی، کرایه های خود را افزایش داده اند، به افزایش هزینه های رانندگان تاکسی اشاره کرد و در عین حال گفت: گشت های نظارتی تاکسیرانی در سطح مناطق ۲۲ گانه حضور دارند و در صورت مشاهده تخلف، از طریق کمیته انضباطی با رانندگان خاطی برخورد می کنند.