به گزارش پارس، سرمایه گذاران بازار سهام باید در انتخاب صنعت برتر در سال جاری دقت زیادی داشته باشند. مهدی دلبری- معاون سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری سبحان در گفت و گو با اقتصاد پرس در خصوص صنعت برتر سال جدید گفت: در سال جاری پیش بینی می شود همچنان صنایعی که امکان صادرات دارند از شرایط بهتری نسبت به سایر صنایع برخوردار باشند.

وی افزود: در هر صورت شرکتهای ارز آور در اولویت سرمایه گذاری قرار دارند.

این کارشناس بازار سرمایه پیش بینی کرد شرکتهای پتروشیمی و پالایشگاهی گزارش های ۱۲ ماهه مطلوبی را به زودی منتشر خواهند کرد که در روند معاملات آنها تاثیر گذار خواهد بود.

دلبری در پاسخ به سوال اقتصاد پرس  که در شرایط فعالی توصیه به خرید چه سهامی می کنید، گفت: در این شرایط باید در انتخاب صنعت برتر دقت لازم را داشت. من معتقدم همچنان صنایع صادراتی صنعت برتر بازار سهام هستند.

به گفته وی شرکت های پتروشیمی، پالایشگاهی و سنگ آهنی ها می توانند گزینه های خوبی برای سرمایه گذاری باشند.

وی در ادامه تامید کرد در این صنایع سرمایه گذاران باید با بررسی و تحلیل و بر اساس درصد ریسک پذیری خود اقدام به خرید سهام شرکتها کنند.

دلبری درباره وضعیت کلی بازار نیز گفت: این روزها خبر عرضه مجدد شرکت هلدینگ خلیج فارس در بازار قوت گرفته است به همین دلیل پیش بینی می شود بازهم سهامداران برای تامین نقدینگی خرید این سهم اقدام به فروش سایر سهام خود کنند و تا حدودی تعادل بازار در روزهای آینده به هم بریزد.