• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32810

  سومین روز از آغاز سال ۹۲ و تعطیلات در حالی سپری می‌شود و که تقاضای دریافت پول افزایش یافته اما هنوز مشکل پرداخت اسکناس در خودپردازها بر جای خود باقی است.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، با گذشت سه روز از آغاز سال جدید، مشکلات دریافت پول از عابر بانک ها ادامه دارد.

  به گفته مسئولان بانک مرکزی تمهیدات لازم برای اسکناس گذاری در عابربانک ها انجام شده است، ولی با گذشت سه روز از سال ۹۲، بسیاری از عابر بانک ها به مردم پول نمی دهند.

  در بسیاری از خودپردازها گزینه های دریافت وجه نقد، از ۲۰۰ هزار ریالی تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال غیرفعال است و امکان انتخاب آنها وجود ندارد. خودپرداز برخی بانک ها هم در حالتی قرار داده شده که حتی امکان انتقال کارت به درون دستگاه وجود ندارد، در حالی که سیستم در حالت فعال قرار داده شده است.

  روز گذشته مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی در مورد بروز این مشکل برای شهروندان، گفته است: میز امداد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به شهروندان برای رفع مشکلات بانکی آنان است و بر اساس اطلاعات موجود در سه روز گذشته گزارشی مبنی بر شارژ نبودن عابر بانک ها به میز امداد بانک مرکزی جمهوری اسلامی اعلام نشده است.

  به گزارش فارس، به نظر می رسد مبنا قرار گرفتن میز امداد بانک مرکزی برای ارزیابی عملکرد خودپرداز ها چندان مناسب نیست، زیرا بسیاری از شهروندان اطلاعی از وجود چنین سازوکاری ندارد و سازو کاری نیز در کنار عابربانک های غیرفعال برای انتقال و طرح مشکل عدم خدمات رسانی عابر بانک ها تعبیه نشده است.

  از طرف دیگر مسئول گروه نظارت و کنترل اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی علت بروز مشکلات در خودپرازدها را به سیستم شتاب مرتبط ندانسته و معتقد است بیشتر شکایات مردمی در روز جاری به دلیل نبود اسکناس در عابر بانک ها بوده و گزارشی از عدم خدمت دهی یا اختلال در مرکز شتاب دریافت نشده است.

  بر اساس این گزارش، عدم وجود اسکناس در عابر بانک ها دلیل اصلی این مشکل عنوان شده است؛ اما مشکل به هر دلیل که باشد برای متقاضی پول تفاوتی ندارد و مسئولان نباید به طرح دلایل بروز مشکلات بسنده کنند بلکه اقدامات عملی در این رابطه مورد نیاز است.

  به هر ترتیب سه روز از آغاز سال جدید گذشته و به نظر می رسد تا روز ششم فروردین ماه که بانک ها به طور رسمی فعالیت خود را آغاز می کنند، مسئولان بانک ها و بانک مرکزی باید تدابیر عاجلی را برای حل مشکل عدم پرداخت خودپردازها در دستور کار خود قرار دهند.

  بانک مرکزی پول تعطیلات جمهوری اسلامی خدمات رسانی روابط عمومی عابر بانک مشکلات روز خودپردازها

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها