• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32453

  از ابتدای طرح سفرهای نوروزی تا پایان روز گذشته، بیش از ۴۷۱ هزار نفر از راه دریا سفر کرده‌اند.

  به گزارش پارس به نقل از خبرنگار راه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از شهریورماه سال گذشته، سازمان بنادر و دریانوردی تدارکات لازم برای جابه جایی ۵.۵ میلیون نفر از طریق حمل و نقل دریایی در ایام نوروز را فراهم کرده است.

  در این راستا سازمان بنادر و دریانوردی برای ایمنی بیشتر سفرهای دریایی در ایام نوروز، ترمینال ها و نیروهای تجسس و نجات، تقویت و آماده شده اند تا سفرهای امنی در این مدت داشته باشیم.

  به این ترتیب از ۲۴ اسفند ماه تا یایان روز گذشته - چهارشنبه - ۴۷۱ هزار و ۳۶۸ نفر سفر دریایی بین بنادر جنوبی کشور با جزایر خلیج فارس ثبت شده است.

  این در حالیست که با وجود سواحل گسترده کشور در جنوب و شمال ایران، تنها ۱۰ مسیر دریایی بین بنادر جنوب و با جزایر خلیج فارس وجود دارد و در شمال کشور نیز چنین امکانی هنوز فراهم نشده است.

  سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی حمل و نقل دریایی کشور از کلیه متقاضیان سفرهای دریایی درخواست کرده برای حفظ سلامت و ایمنی خود فقط از شناورهای تحت نظارت استفاده کرده و در طول مسیر به توصیه های ایمنی مسئولان بنادر، فرماندهان شناورهای مسافری، تابلوهای راهنما، فیلم ها و تیزرهای ایمنی پخش شده در شناورها توجه کنند.

  متقاضیان برای ترددهای ساحلی تفریحی (گشت دریایی) در مناطق شمال و جنوب کشور حتما از قایق ها و محل های تعیین شده و با اطمینان از نظارت سازمان های متولی و با رعایت ایمنی کامل اقدام کنند.

  همچنین شماره تلفن ۱۵۵۰ برای موارد اضطرار دریایی در نظر گرفته شده است.

  ایام نوروز ایران حمل و نقل خلیج فارس دانشجویان ایران سازمان بنادر و دریانوردی سفرهای نوروزی سلامت شماره تلفن دریایی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها