• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32000

  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه ای، آیین‌نامه ایجاد یا تعطیل واحدهای بانکی در داخل کشور را ‌با هدف ساماندهی به فرآیند ایجاد یا تعطیلی شعبه یا باجه به بانکهای قرض الحسنه مهر ایران ‌و رسالت ابلاغ کرد.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گزارش داد: این بانک با توجه به تغییرات چشمگیر و روزافزون صنعت بانکداری از جمله ظهور و گسترش بانکداری الکترونیک، بازنگری در آیین نامه مذکور مطابق با شرایط کنونی امری لازم و ضروری بود و براین اساس بانک مرکزی آیین نامه جدید را تهیه و به شبکه بانکی ابلاغ نمود و در این مرحله بانک های قرض الحسنه نیز مشمول مفاد آیین نامه مذکور خواهند بود.

  براساس این بخشنامه و به موجب تبصره (۱) ماده ۲۹ دستورالعمل تأسیس و فعالیت بانک های قرض الحسنه و نظارت بر آنها، خرید اموال غیرمنقول حداکثر تا ٣٠ درصد سرمایه بانک قرض الحسنه مجاز است.

  ضمناً براساس مصوبه مجمع عمومی سال ۱۳۹۰ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که طی بخشنامه ای در سیزدهم اسفندماه سال جاری به شبکه بانکی کشور ابلاغ شده است، بانک ها و مؤسسات اعتباری ملزم هستند، نسبت به کاهش تعداد شعب خود به نسبت ۲۰ درصد تعداد آنها اقدام کنند. بنابراین در سال ۱۳۹۲ به جز بانک ها و مؤسسات اعتباری جدیدالتأسیس فاقد شعب دراستان ها، هیچ گونه تقاضایی جهت توسعه شعب پذیرفته نخواهد شد.

  پیش از این بانک مرکزی آیین نامه ایجاد یا تعطیل واحدهای بانکی در داخل کشور را به شبکه بانکی به استثنای بانکهای قرض الحسنه مهر ایران و رسالت ابلاغ کرده بود.

  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در پایان این بخشنامه بر حسن اجرای آیین نامه ابلاغی تاکید نموده است.

  آیین نامه الکترونیک ایران بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سرمایه صنعت قرض الحسنه بانک بخشنامه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها