• لینک کوتاه
 • کد خبر: 31935

  رئیس کل بانک مرکزی با پیش بینی وضعیت اقتصاد ایران در سال ۹۲، گفت: کاهش نرخ تورم و کنترل نوسانات بازار ارز دو دغدغه مهم بانک مرکزی برای سال ۹۲ خواهد بود.

  به گزارش پارس، محمود بهمنی در گفتگو با مهر درباره وضعیت اقتصاد ایران در سال ۹۲ گفت: باتوجه به روند کنونی متغیرهای اقتصادی، باید اذعان کرد که کاهش نرخ تورم و کنترل نوسانات بازار ارز دو دغدغه مهم بانک مرکزی برای سال ۹۲ خواهد بود.

  وی با بیان اینکه روند برخی اجزای شاخص قیمت مصرف کننده در ماه های اخیر نشان از کاهش پتانسیل و شتاب تورمی آتی دارد، افزود: با این وجود، بانک مرکزی در تلاش است با هماهنگی شورای پول و اعتبار و مساعدت قوای دیگر، از همه راهکارهای ممکن برای کنترل بیشتر شتاب تورم بهره ببرد.

  رئیس کل بانک مرکزی بر هماهنگ شدن الگوی تجارت خارجی با الگوی درآمدهای ارزی تاکید کرد و اظهارداشت: علاوه بر آنچه که در اختیار بانک مرکزی است، اصلاح کامل انتظارت تورمی و اعاده آرامش خاطر به فعالان بازار از حیث زیست های غیراقتصادی، باز شدن مطلوب مجاری تجاری و افزایش درآمدهای ارزی موکول به رویدادهای آتی در مذاکرات سیاسی نیز است و طبعا این بانک صرفا در دامنه تحت اختیار و نفوذ خود می تواند برنامه ریزی و اقدام کند.

  بهمنی درباره تدابیر اتخاذ شده برای پایان سال گفت: برای تعطیلات ایام عید همه پیش بینی ها صورت گرفته است و کشیک بانکها دایر خواهد بود.

  وی توضیح داد: همه برنامه های ما در طول سال انجام شده است و برای تعطیلات سال نو هم پیش بینی هایی انجام داده ایم و دستگاههای خودپرداز نیز فعال است تا مردم هیچ مشکلی برای نیازهای بانکی نداشته باشند.

  ارز اقتصاد ایران ایام عید بانک مرکزی تجارت تعطیلات تورم رئیس کل بانک مرکزی سال نو محمود بهمنی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها