• لینک کوتاه
 • کد خبر: 317825

  معاون رئیس‌جمهور گفت: منابع مالی ما محدود است و هنوز در شرایط تحریم به سر می‌بریم.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم ، محمدباقر نوبخت شامگاه جمعه در نشست ستاد بحران و شورای برنامه‌ریزی استان لرستان که در فرمانداری شهرستان کوهدشت برگزار شد، با بیان اینکه تلاش در جهت کمک به خسارت وارده به مردم می‌شود، اظهار داشت: منابع مالی ما محدود است و هنوز در شرایط تحریم به سر می‌بریم، با این‌ وجود تلاش خواهیم کرد که این منابع را تأمین کنیم.

  وی افزود: مقدارمنابعی که داریم نه‌ تنها به‌ اندازه‌ مقدار مصوب ما نیست بلکه کمتر از 80 درصد است و نسب به سال گذشته دریافتی‌مان نیز کم است.

  سخنگوی دولت بابیان اینکه با همه این مسائل تلاشمان در جهت عمران و آبادانی است، عنوان کرد: تمام تعهدات سفر رئیس جمهور به استان برای نیمه سال 100 درصد اعتبارش داده شده، یعنی 50 درصد آن می‌ماند با نیمه بعدی که 100 درصد می‌شود.

  وی در پاسخ به سخن استاندار لرستان مبنی بر اینکه بعضی از پروژه‌ها 75 درصد تخصیص‌یافته، بیان کرد: با همه‌ این تنگناها، تمام طرح‌هایی که امسال به پایان می‌رسد اعتباراتش را 100 درصد تخصیص خواهیم داد.

  نوبخت با اشاره به صف‌های طویلی از مدیران شرکت‌های خارجی، مقامات بلند پایه، روسای جمهور، وزرای امور خارجه، مدیرکل به بالا به کشور برای سرمایه‌گذاری، تصریح کرد: هفته گذشته وزیر امور خارجه ژاپن با همه مدیران بزرگ برای سرمایه گذاری به ایران آمدند، من به آن‌ها گفتم که رئیس جمهور نظرش این نیست که شما بیایید اینجا بازار ما را بگیرید بلکه باید تکنولوژی روز را بیاورید و کمک کنید تا بخشی از کالاهایی که این جا هست، ما مصنوعات آن را بتوانیم به کشورهای دیگر در بازارهای جهانی عرضه کنیم.

  سخنگوی دولت گفت: یک‌سری از زیرساخت‌ها مناسب نیست، بنابراین هر کدام از دستگاه‌ها را مأموریت خواهم داد در وزارتخانه‌های مختلف، در حوزه خودشان برآورد خسارت کنند و تحویل ما بدهند.

  وی اظهار داشت: در بودجه سال 95 و در برنامه‌ای که از سال 95 به بعد که پنج سال خواهیم داشت، تلاش می‌کنیم به‌ فوریت برای همه زیرساخت‌هایی که دچار آسیب شده‌اند، منابع اعتباری قائل شویم.

  نوبخت با بیان اینکه روستاهایی که در حال حاضر مشکل قطعی آب و برق‌ دارند به‌ فوریت مشکل آن‌ها برطرف شود، افزود: وضع این گزارش به رئیس‌جمهور داده می‌شود و برای هیئت دولت روز یکشنبه حتماً مصوبه‌ای خواهیم داشت، امکانات محدود است، اما کمک می‌کنیم و تلاشمان این است در کنار مردم باشیم.

  ایران بودجه رئیس جمهور منابع مالی وزیر امور خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها