به گزارش پارس به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار کاهش یافته، طلا ماه آوریل را با افزایش قیمت آغاز کرد، اما پیش بینی اینکه فدرال رزرو در مسیر افزایش نرخ بهره در سال جاری قرار دارد، موجب شد که افزایش قیمت محدود باشد.
سرمایه گذاران در انتظار انتشار آمار بازار کار آمریکا در روز جمعه هستند. انتشار یک آمار قوی دیگر از بازار کار آمریکا می تواند گمانه زنی ها در مورد افزایش زودهنگام نرخ بهره را تقویت کند.
اقتصاد دانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند که بازار کار آمریکا در بخش غیرکشاورزی در ماه مارس 244 هزار فرصت شغلی جدید را ایجاد کرده باشد که سیزدهمین رشد متوالی بیش از 200 هزاری تعداد فرصت های شغلی در آمریکا خواهد بود، یعنی معادل رکوردی که در 95-1994 به دست آمد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از به پایان رساندن ماه مارس با 2.4 درصد کاهش، امروز با 0.2 درصد افزایش به 1185 دلار و 65 سنت رسید.
چن مین، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «اندکی حمایت کوتاه مدت در حدود 1180 دلار وجود دارد، اما من همچنان معتقدم که قیمت طلا به دلیل فشار ناشی از احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا به روند کاهشی خود ادامه خواهد داد.»
در حالی که ارزش دلار پس از اظهارات روز جمعه جانت یلن، رئیسفدرال رزرو آمریکا افزایش یافته، قیمت طلا از زمان رسیدن به بالاترین رقم 3 هفته اخیر در هفته گذشته تاکنون حدود 3 درصد کاهش یافته است. اظهارات روز جمعه یلن حکایت از آن داشت که افزایش نرخ بهره در اواخر امسال همچنان یک گزینه محتمل است.
اظهارات یلن، افزایش 7 جلسه ای قیمت طلا را که طولانی ترین دوره افزایشی از سال 2012 تاکنون بود متوقف کرد.
ارزش دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی روز چهارشنبه کاهش یافت و قیمت کالاهای ارزش گذاری شده به دلار نظیر طلا را برای دارندگان سایر ارزها پایین آورد.