به گزارش پارس محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با «بولتن‌نیوز» با بیان اینکه موضوع این شکایت، اعطای مجوز در زمینه واردات سیگار «مارلبرو» است، تصریح کرد: نمایندگان معتقدند که در این زمینه به یک فرد خاص از سوی وزیر مجوز واردات داده شده که این شکایت به امضای برخی از نمایندگان مجلس رسیده است.


نماینده بهار و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی افزود: تا کنون این شکایت در جلسات کمیسیون اصل 90 مجلس بررسی شده و قرار است هفته آینده و احتمالا روز شنبه با حضور آقای نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت این شکایت بررسی شود.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به برخی مسائل مطرح‌شده در خصوص شرکت واردکننده سیگار مذکور و اینکه این شرکت، صهیونیستی است، اظهار کرد: البته ما برای بررسی این شکایت از مسئولان وزارت خارجه هم دعوت کردیم تا در جلسه حضور داشته باشند.

نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه روز یکشنبه 18 آبان از اعطای مجوز سیگار مالبرو به شخصی خاص به اسم «میم» از طرف وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: اعطای مجوز واردات سیگار به یک شخص، تخلف محسوب می‌شود. ما مانع واردات این کالای غیر ضرور خواهیم شد و اگر نیاز باشد تا وارداتی صورت گیرد، باید از طریق شرکت دخانیات باشد. در همین راستا از وزیر سوالی مطرح کردیم که وی باید با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس به آن پاسخ دهد. اگر پاسخ‌های وزیر در این زمینه قانع‌کننده نباشد و نمایندگان قانع نشوند، حتما طرح استیضاح وی را تهیه خواهیم کرد و به دنبال عزل وی می‌رویم.

قاضی‌پور به همراه برخی دیگر از نمایندگان در این زمینه از وزیر صنعت به کمیسیون اصل 90 مجلس شکایت کرد.