به گزارش پارس به نقل از تسنیم، محسنی‌اژه‌ای در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مهلت یک ماهه‌ای که به وزارت ارتباطات داده بودید تمام شد کار به کجا رسید و چرا پیگیری‌ها و لحن شما نرم بوده و شدت نیافته است، گفت: اینکه می‌گویید تند صحبت کرده و فریاد بزنم متوجه نمی‌شوم. در واقع ما مکرر گفتیم که دستگاه قضایی و انتظامی موظف است با جرایم مشهود چه مجازی، چه غیرمجازی برخورد کند و در این زمینه تکلیف داریم تا با جرایم مشهود برخورد کنیم.

محسنی‌اژه‌ای ادامه داد: صحبتی که با دستگاه‌های ذیربط در زمینه دستگاه‌های مرتبط با فضای مجازی به خصوص وزارت ارتباطات داشتیم در نهایت وزارت ارتباطات گفت تلاش می‌کنیم که جلوی موارد مجرمانه (امنیتی و اخلاقی آن) گرفته شود. در واقع قبل از پایان یک ماه با وزرای ذیربط گفت‌وگو داشتیم و تلاش کردیم اقدامات را ظرف مدت معقول حل کنیم.

وی افزود: کارگروه مصادیق مجرمانه با ریاست دادستان کل کشور ظرف 7 الی 8 روز اخیر تشکیل شد همچنین امروز جلسه فوق‌العاده‌ای در این زمینه داشتیم و قول داده شد که در مدت کوتاهی در آینده اگر نتوانستند اقدامی انجام دهند بخش قابل توجه جرایم در رسانه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی جلویش گرفته شود.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: دادستان تهران مطرح کرد که وزارت ارتباطات اگر نتواند در این زمینه اقدام کند ورود خواهد کرد و جلوی مصادیق مجرمانه را می‌گیرد. در واقع دادستان کل کشور و دادستان تهران اگر عملی صورت نگیرد در این زمینه ورود خواهند کرد.