ماه پیش مایکروسافت با غرور اعلام کرد که مبلغی به شبکه CNN پرداخته است، تا این شبکه خبری معروف و پرمخاطب از تبلت‌های سرفیس استفاده کند.

اما شب پیش اتفاقی رخ داد که نقشه مایکروسافت را به هم زد و در واقع یکی از بزرگ‌ترین توهین‌های غیرعمدی از سوی CNN به مایکروسافت اتفاق افتاد.

در یکی از برنامه‌ها، مفسران سیاسی این شبکه دریافتند که می‌شود از سرفیس استفاده جالبی کرد: استفاده به عنوان پایه و نگهدارنده آی‌پد!

microcnn1

این عکس هم نشان می‌دهد که یکی دیگر از دعوت‌دشگان، مشغول تایپ کردن با آی‌پد مینی است، آن هم در شرایطی که سرفیس اصولا برای تایپ کردن و ایجاد محتوا و نوشتن، مناسب‌تر از آی‌پد به نظر می‌رسد.

microcnn

ولی این تنها مشکل مایکروسافت در طرح‌‌ریزی کارزار تبلیغاتی‌اش نبوده است، ماه پیش هم یک برنامه تبلیغی دیگر مایکروسافت به ضدتبلیغ تبدیل شد:

مایکروسافت ۴۰۰ میلیون دلار هزینه کرده بود تا در زمان بازی‌های لیگ فوتبال آمریکایی در کنار زمین، بازیکنان و اعضای تیم‌ها از تبلت‌های سرفیس برای مرور عکس‌های و خبرهای بازی‌ها استفاده کنند، اما در مقام عمل یک بازیگر مشهور آمریکایی و نیز گزارشگران از سرفیس به عنوان «ابزاری شبیه آی‌پد» و یا حتی «آی‌پد» یاد کردند.

microcnn2

و این می‌رساند که مایکروسافت هنوز در برند کردن سرفیس که اتفاقا یک محصول هیبریدی بسیار خوب است، شکست خورده است و شاید بهتر بود به جای پرداخت پول برای ورود محصولات‌اش به زندگی مردم، روی تبلیغات ویدئویی بیشتر کار می‌کرد یا همین پول را صرف تشویق توسعه‌دهندگان برای نوشتن اپلیکیشن‌های تخصصی می‌کرد. راه دیگر این بود که بعد از آن همه هزینه، دست‌کم کمی مجری‌ها و مربی‌ها را آموزش می‌داد و به آنها اپلیکیشن‌هایی متناسب با کارشان را معرفی می‌کرد و به آنها نشان می‌داد که قابلیت‌های سرفیس چه چیزهایی هستند.

microcnn3