به گزارش پارس به نقل از فارس، ناصر برهانی رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران در همایش اعضای این کانون با اشاره به اینکه از مسئولان مرتبط دولتی برای حضور در این برنامه دعوت کرده بودیم گفت: متأسفانه هیچ یک از این افراد در برنامه حاضر نشدند تا به صحبت ها و درد دل کارگران گوش کنند.

وی همچنین ضمن انتقاد از اظهارات وزیر کار در همایش مزد در مورد انصراف کارگران از یارانه نقدی گفت: سال آینده با اجرای فاز دوم هدفمندی، هزینه های بیشتری به کارگران تحمیل می شود اما برخی مسئولان دولتی در عین حال از کاهش تورم صحبت به میان می آورند.

برهانی با اشاره به لزوم افزایش دستمزد مطابق قانون کار ادامه داد: ما از افزایش تورم در سال آینده به دلیل افزایش حامل های انرژی که قطعاً اتفاق می افتد، نگران هستیم

برهانی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی علی رغم مشکلات مالی فراوانی که دارد متعلق به قشر کارگر است، صیانت از آن را ضروری عنوان کرد و افزود: جامعه کارگری مخالف صددرصد ادغام تأمین اجتماعی در سایر بیمه ها است.

در ادامه این مراسم، برخی از کارگران استان تهران به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

فاصله زیاد بین مزد دریافتی با نیازهای اساسی زندگی و محاسبه هزینه یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی سبد معیشت خانوار در استان تهران از نکاتی بود که یکی از کارگران بیان کرد.

همچنین فرد دیگری از جامعه کارگران ضمن ابراز ناراحتی از بالا بودن هزینه های زندگی عنوان کرد: چگونه است که افزایش سود بانکی و اختلاس های چند میلیاردی موجب افزایش تورم نمیشود اما افزایش حقوق کارگران تورم را بالا می برد.

یکی از اعضای کانون استان تهران هم با اشاره به تأثیر تورم بر افزایش هزینه های معیشتی گفت: ما حاضریم که دولت دستمزد را افزایش ندهد و به جای آن مالیات ۱۰ درصدی کارگر و حق بیمه ۷ درصدی کارگر از هزینه هایش حذف شود.