به گزارش پارس به نقل از تسنیم، رویترز اظهار کرد: به دلیل افزایش تولید نفت عراق و آنگولا و بالا رفتن میزان صادرات نفت ایران، میزان تولید نفت اوپک در ماه فوریه افزایش یافت.

بر اساس آمارهای کشتیرانی و اطلاعات منابع آگاه میزان تولید سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در ماه فوریه به طور متوسط به ۲۹.۹۶ میلیون بشکه در روز رسید، در حالی که این رقم در ماه ژانویه ۲۹.۷۹ میلیون بشکه در روز بود.


اگر ایران و عراق به تولید بیشتر ادامه دهند، احتمال افزایش عرضه نفت اوپک وجود دارد و می تواند بر قیمت ها تاثیر منفی بگذارد، مگر اینکه ناآرامی ها در لیبی ادامه یابد یا عربستان از تولید خود بکاهد.


کارستن فریچ، تحلیلگر بازار نفت در کومرزبانک فرانکفورت گفت: « اگر تولید نفت اوپک افزایش یابد، این تنها بر مازاد عرضه کنونی خواهد افزود. » وی پیش بینی کرد که قیمت نفت برنت در طی چند هفته آینده به دلیل فزونی عرضه به سمت میانه قیمت ۱۰۰ تا ۱۱۰ دلار حرکت کند.


در ماه فوریه، جهش در صادرات نفت عراق، افزایش صادرات نفت آنگولا و افزایش صدور نفت ایران، بر کاهش صادرات نفت لیبی، نیجریه و عربستان غلبه داشت.


تولید نفت اوپک در ماه دسامبر به پایین ترین رقم از ماه می ۲۰۱۱ تاکنون رسیده بود. به رغم افزایش های صورت گرفته در ماه های ژانویه و فوریه، عرضه نفت اوپک همچنان برای پنجمین ماه متوالی کمتر از هدف گذاری ۳۰ میلیون بشکه ای بوده است.


عرضه نفت ایران به بازار در ماه فوریه ۲.۸۲ میلیون بشکه در روز تخمین زده شده که ۷۰ هزار بشکه در روز افزایش داه است. این افزایش، برای چهارمین ماه متوالی در تولید نفت ایران اتفاق افتاده است.