به گزارش پارس به نقل از ایسنا، در جریان معاملات اولین روز هفته، شاخص بورس تهران پس از یک هفته فراز و فرود و طی کردن روند نزولی، به مدار مثبت برگشت و با افزایش ۳۱۹ واحدی مواجه شد.

به این ترتیب با حاکم شدن جو مثبت در بورس تهران و افزایش قیمت ها، شاخص بورس از کانال ۷۹ هزار واحد نجات پیدا کرد و به کانال ۸۰ هزار و ۱۰۵ واحدی برگشت.

در بازار امروز شرکتهای مطرح از صنایع مختلف با افزایش قیمت مواجه شده و شرکتهای هلدینگ خلیج فارس، پالایشگاه اصفهان، بانک تجارت، پالایشگاه بندرعباس، بانک پاسارگاد، سایپا، ایران خودرو، بانک صادرات، مخابرات و دارویی تامین بیشترین تاثیر را در افزایش شاخص بورس گذاشتند.

در مقابل شرکت های گل گهر، ملی مس، فولاد آلیاژی، فولاد مبارکه، گروه بهمن و چادرملو با افت خود مانع از رشد بیشتر شاخص شدند.

در بازار امروز نماد یکی دیگر از شرکتهای پتروشیمی به نام پتروشیمی جم بازگشایی شد که علی رغم افت قیمت دقایق ابتدایی، با افزایش قیمت و تقاضا کار خود را دنبال کرد؛ این نماد پیش بینی سود هر سهم سال مالی ۹۳ را با کاهش ۹ درصدی و برابر با ۳۰۴۶ ریال اعلام کرد و به این ترتیب ششمین نماد پتروشیمی به دنبال تحولات اخیر گشایش بازگشایی شد.

همچنین در بازار امروز شرکتهای داروسازی و خودوریی از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شده و داروسازی جابر بن حیان، زهراوی، ایران خودرو و سایپا دیزل بیشترین تقاضای خرید را به خود اختصاص دادند. این در حالی است که شرکتهای حفاری شمال، معادن بافق و گسترش نفت و گاز پارسیان بیشترین تقاضای فروش را از آن خود کردند.

در مجموع در بازار مثبت امروز حجم معاملات اندکی افزایش یافت و ۳۹۷ میلیون سهم به ارزش ۲۵۱ میلیارد تومان مرود معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به سطح ۳۹۳ هزار میلیارد تومان رسید.