به گزارش پارس به نقل از ایسنا، رضا رشیدی صبح امروز در هفتمین همایش ارتباطات و فن آوری اطلاعات اظهار کرد: در حال حاضر حدود هشت میلیون تلفن همراه هوشمند در دست مشترکان ایرانی قرار دارد که البته این رقم جای رشد بیشتر دارد.

این کارشناس درعین حال عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۱۳۰ میلیون فارسی زبان در دنیا وجود دارد که برخی از آنها به غیر از ایران در کشورهای فارسی زبان همسایه مانند تاجیکستان سکونت دارند و این تعداد فارسی زبان در دنیا می تواند بازار خوبی ایجاد کند تا ما در صورت توسعه خدمات خود بتوانیم از این بازار استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان این که شبکه های اجتماعی نقش بسیاری در دنیای امروز پیدا کرده اند اظهار کرد: بسیاری از شبکه های اجتماعی موبایلی به سادگی و بدون بازاریابی توانسته اند با حدود ۵۰ کارمند این کار را انجام دهند و طبق آمارهایی که وجود دارد از میان ۵۰ میلیارد پیامی که در این شبکه ها به صورت روزانه ارسال می شود حدود ۹۹.۹ درصد از آن ها به درستی منتقل می شوند.

رشیدی در ادامه با اشاره به این که رتبه صدم ایران در زمینه فن آوری اطلاعات در دنیا رتبه چندان جالبی نیست، اظهار کرد: در حال حاضر اگر چه ما توانسته ایم با حدود ۹۰ میلیون مشترک به رتبه اول منطقه تبدیل شویم اما همچنان در حوزه ۳G و بهره گیری از تلفن های هوشمند سهم کمی داریم و این رقم در کشورهایی مانند عربستان به مراتب بیش از این ها است.

وی همچنین عنوان کرد: در حال حاضر ما در شاخص های مختلفی که در سطح دنیا بررسی شده در حوزه ICT رتبه صد را به خود اختصاص داده ایم که این واقعا جایگاه ما نیست درخاورمیانه هم متاسفانه در جایگاه دهم قرار داریم در حالی که با جمعیت و منابعی که ایران در اختیار دارد باید اوضاع ما به مراتب بهتر از این باشد.