به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری فارس، امیر حسین مینایی مجری طرح آسمان من که متعلق به خودروهای فرسوده و جایگزینی آنها است گفت: طرح جمع آوری و اسقاط خودروهای فرسوده با هدف کاهش آلودگی هوا، کاهش میزان مصرف سوخت و همچنین کاهش تصادفات از سال های گذشته در دستور کار قرار گرفته است و در این راستا، طرح آسمان من با هدف تسریع در این روند و همچنین کوتاه کردن دست واسطه ها و ایجاد ارتباط مستقیم میان مالکان خودروهای فرسوده و مراکز اسقاط خودرو، از زمستان سال جاری آغاز به کار کرد.

وی با اشاره به این که فرسودگی خودروها، میزان آلایندگی را ۷۰ درصد و میزان مصرف سوخت را ۲۰ درصد افزایش می دهد، گفت: بر اساس بررسی انجام شده، ۳۰ درصد از تصادفات ناشی از فرسودگی خودروها است.

مشاور رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور اضافه کرد: طرح آسمان من، طرح اسقاط خودروهای فرسوده است که مالکان به ازای اسقاط خودروهای فرسوده خود، از کمک بلاعوض و تسهیلات دولتی بهره مند می شوند.

مینایی با تاکید بر این که مبلغ کمک بلاعوض و تسهیلات دولتی از سال آینده نسبت به مبالغ فعلی کاهش پیدا خواهد کرد، افزود: در مدت کمتر از یک ماه از اجرای فاز نخست طرح آسمان من، تعداد ۱۷۱ هزار شماره تماس از مالکان خودروهای فرسوده در سراسر کشور ثبت شده است که به مرور در حال تخصیص به مراکز اسقاط و بازیافت خودرو هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ابطال کارت سوخت موتورسیکلت های فرسوده گفت: مطابق قانون، ابطال کارت سوخت خودروهای فرسوده نیز در دستور کار ستاد حمل و نقل سوخت کشور قرار گرفته است.

مشاور رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در پایان اعلام کرد که مالکان خودروهای فرسوده برای شرکت در طرح آسمان من می توانند عدد یک را به سامانه ۵۰۰۰۲۰۲۷ پیامک کنند.