به گزارش پارس نیوز، 
داشتن امضای شیک و جالب
بسیاری از همان دوران نوجوانی و حتی کودکی در پی کشف امضای مناسب خود هستند تا اینکه با بالا رفتن سن و استفاده از امضا در شرایط و مکان های مختلف کم کم امضای شما شکل خود را پیدا کرده و متعلق به شخص شما و نه فرد دیگری می شود. اما اصلا امضا چیست؟ بر اساس نوشته و گفته ها که ما عینا ذکر می کنیم امضا “یک نمایش دست نویس از نام، لقب، یا شکل و اشکالی است که برای هر فرد متفاوت است. و افراد روی اسناد می نویسند تا مدرکی باشد دال بر حضور و آگاهی فرد از این سند.

امضای شیکآیا دوست دارید امضایی جالب درست مثل هنرپیشه محبوبتان داشته باشید؟ فقط کافی است این مراحل را دنبال کنید تا امضایی زیبا و شکیل برای خودتان درست کنید.

راه های داشتن امضای شیک

زمانی که این مقاله را مطالعه می کنید به احتمال خیلی زیاد دارای یک امضا هستید. حال تمایل به تغییر و بهتر کردن همین امضا را دارید و یا اینکه می خواهید کلا امضای جدید برای خود دست و پا کنید. به امضا خود نگاه کنید و ببینید که کدام قسمت ها باید باقی بمانند، کدام بخش ها باید از بین بروند و در نهایت چه آیتم هایی باید اضافه شوند.

مراحل
1- به امضاهای مختلف نگاه کنید و ظاهر هر کدام را به خوبی بررسی کنید. آیا این امضاها فقط خطوطی کج و معوج هستند یا واقعاً شیک و زیبا؟
 
2- یک ورق کاغذ بردارید و امضای خودتان را روی آن تمرین کنید. سعی کنید چشمانتان را ببندید و اسمتان را همانطور که دوست دارید روی آن امضا کنید و بعد ببینید چه شکلی است.
 
3- اینجا چند کار جالبی که می توانید با امضایتان انجام دهید را آورده ایم:
  • اولین حرف اسمتان را بزرگتر و بقیه حرف ها را کوچکتر بنویسید. برای اسم فامیلتان هم همینطور.
  • می توانید برای امضا فقط از حروف اول اسم و فامیلتان استفاده کنید یا فقط حرف اول اسم کوچک و نام فامیل را کامل بنویسید.
  • اسم و فامیلتان را کج بنویسید.
  • از حرف آخر اسم فامیلتان خطی روی امضایتان بکشید. اگر می خواهید اینکار را بکنید دقت نمایید که امضایتان آنقدر کوچک نباشد که خوانده نشود. همچنین می توانید در آخر اسم یک منحنی به سمت بالا داده و خطی به سمت طرف دیگر امضا بکشید.
  • از مدل های مختلف خط استفاده کنید:باریکف پهن، عمودی، کج و …
تمرین برای داشتن امضای شیک
4- تا جایی که می توانید با مدل ها و خط های مختلف امضایتان را امتحان کنید.
5- حالا به همه امضاها نگاهی بیندازید و هرکدام را بررسی کنید. آیا دوستش دارید؟ آیا این امضا می توانید نماد شما باشد؟ آیا به اندازه کافی زیبا و خاص هست؟
6- وقتی آن امضایی که واقعاً دوست داشتید را پیدا کردید، آنرا روی یک صفحه کاغذ دیگر تمرین کنید تا خوب در آن استاد شوید.
7- مطمئن شوید که کاملاً از امضایتان رضایت داشته باشید (به قسمت هشدارها مراجعه کنید).
نکات
***می توانید از طرح هایی مثل قلب یا گل در انتهای حروف اسمتان استفاده کنید.
***همچنین می توانید در زیر یا روی امضایتان از نمادهای کوچک استفاده کنید.
***اگر می ترسید موقع امضا کردن کسی نوشتن هر حرف امضایتان را نگاه کند، می توانید از حرف اول اسم کوچک و بخش اول اسم فامیلتان در امضا استفاده کنید. اگر می بینید که انجام امضایتان 7 ثانیه یا بیشتر طول می کشد، سعی کنید آنرا کوتاه تر کنید یا حرکت دستتان را سریعتر کنید. 5 ثانیه برای انجام امضا سرعت بدی نیست اما باید سعی کنید که امضا کردنتان را به 4 ثانیه یا کمتر برسانید.
هشدارها
·به اینکه هر چند وقت یکبار امضایتان را عوض می کنید خوب دقت داشته باشید چون ممکن است باعث شود در شناخت هویتتان در بعضی جاها ایجاد اشکال کند، مثلاً در پاسپورت، امضای دسته چک و امثال آن.
·طوری نباید به نظر برسد که برای انجام امضایتان خیلی تلاش می کنید. امضایتان نباید خیلی غیر طبیعی، بیش از حد پرکار یا طولانی باشد.